Таблетки за плодове Antigrippin - официални инструкции за употреба

  • Грип

РЕГИСТРАЦИОНЕН НОМЕР: P N015187 / 02 от 01.03.2010г

ИМЕ НА ПАЗАРА: Antigrippin

ИМЕ НА МЕЖДУНАРОДНО НЕПАТЕНТНО ИМЕ ИЛИ ГРУПА
Парацетамол + хлорфенамин + аскорбинова киселина

ФОРМА ЗА ДОЗИРОВКА: ефервесцентни таблетки за деца

Активни вещества:
парацетамол - 250 mg
аскорбинова киселина - 50 mg
хлорфенамин малеат - 3 mg

Спомагателни вещества: натриев бикарбонат, лимонена киселина, сорбитол, повидон, натриев захаринат, натриев карбонат, макрогол, силициев диоксид, плодов аромат (ароматни плодови добавки "Червени плодове").

Таблетките са кръгли, плоски, със скосен ръб и риск от разделяне от едната страна, розов на цвят с по-светли и по-тъмни петна случайно подредени, с плодов аромат.

ФАРМАКОТЕРАПЕНА ЛЕЧЕБНА ГРУПА: лекарство при симптоми на остри респираторни инфекции и простуди (аналгетичен ненаркотичен агент + витамин + Н)1-блокер на хистаминовите рецептори)

ATX код [N02BE51]

Парацетамолът има аналгетичен и антипиретичен ефект; премахва главоболието и други видове болка, намалява температурата.

Аскорбиновата киселина (витамин С) участва в регулирането на редокс процесите, въглехидратния метаболизъм, повишава резистентността на организма.

Хлорфенамин - блокер H1-хистаминовите рецептори, има антиалергично действие, улеснява дишането през носа, намалява усещането за запушване на носа, кихане, разкъсване, сърбеж и зачервяване на очите.

ПОКАЗАНИЯ ЗА ПРИЛОЖЕНИЕ:

Инфекциозни и възпалителни заболявания (ARVI, грип), придружени от треска, втрисане, главоболие, болки в ставите и мускулите, запушване на носа и болки в гърлото и синусите.

Свръхчувствителност към парацетамол, аскорбинова киселина, хлорфенамин или друг компонент на лекарството; ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт (в острата фаза); тежка бъбречна и / или чернодробна недостатъчност; глаукома със затваряне под ъгъл; детска възраст (до 3 години);

С грижа - бъбречна и / или чернодробна недостатъчност, дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, вродена хипербилирубинемия (Gilbert, Dubin-Johnson и Rotor syndromes), вирусен хепатит.

НАЧИН НА ПРИЛАГАНЕ И ДОЗИ:

Вътре. Деца от 3 до 5 години по 1/2 таблетки 2 пъти дневно; деца от 5 до 10 години, по 1 таблетка 2 пъти дневно; деца от 10 до 15 години 1 таблетка 2-3 пъти дневно. Таблетката трябва да бъде напълно разтворена в чаша (200 ml) топла вода (50-60 ° C) и веднага да се изпие получения разтвор. По-добре е лекарството да се приема между храненията. Интервалът между дозите на лекарството трябва да бъде най-малко 4 часа.

При пациенти с нарушена чернодробна или бъбречна функция интервалът между дозите на лекарството трябва да бъде поне 8 часа.

Продължителността на лечението без консултация с лекар не е повече от 5 дни, когато се предписва като анестетик и 3 дни като антипиретик.

Неблагоприятни ефекти:
Лекарството се понася добре в препоръчваните дози.

В отделни случаи има:
ЦНС: главоболие, чувство на умора;
от стомашно-чревния тракт: гадене, болка в епигастралната област;
от страна на ендокринната система: хипогликемия (до развитието на кома);
от страна на кръвотворните органи: анемия, хемолитична анемия (особено при пациенти с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа); изключително рядко - тромбоцитопения;
алергични реакции: кожен обрив, сърбеж, уртикария, ангиоедем;
Други: хипервитаминоза, метаболитни нарушения, усещане за топлина, сухота в устата, пареза при настаняване, задържане на урина, сънливост.
Всички странични ефекти на лекарството трябва да бъдат докладвани на лекаря.

Симптомите на предозиране на лекарството поради съставните му вещества. Клиничната картина на остро предозиране с парацетамол се развива в рамките на 6-14 часа след приемането му. Симптомите на хронично предозиране се появяват 2-4 дни след увеличаване на дозата на лекарството. Симптоми на остро предозиране с парацетамол: диария, намален апетит, гадене и повръщане, дискомфорт в корема и / или коремна болка, повишено изпотяване.
Симптоми на предозиране на хлорфенамин: замаяност, възбуда, нарушения на съня, депресия, гърчове.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ С ДРУГИ ЛЕКАРСТВА:

Етанолът засилва седативния ефект на антихистамините.
Антидепресанти, антипаркинсонови лекарства, антипсихотици (фенотиазинови производни) увеличават риска от странични ефекти (задържане на урина, сухота в устата, запек). Глюкокортикостероиди - увеличават риска от развитие на глаукома.

С едновременната употреба намалява хронотропния ефект на изопреналина.

Намалява терапевтичния ефект на антипсихотичните лекарства (невролептици) - фенотиазинови производни, тубуларна реасорбция на амфетамин и трициклични антидепресанти.

Индуктори на микрозомално окисление в черния дроб (фенитоин, етанол, барбитурати, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, което прави възможно развитието на тежки интоксикации с малко предозиране. Етанолът допринася за развитието на остър панкреатит.

Инхибиторите на микрозомалното окисление (включително циметидин) намаляват риска от хепатотоксично действие. Едновременното приложение на лекарството и дифлунисал увеличава концентрацията в кръвната плазма на парацетамол с 50%, повишава хепатотоксичността. Едновременното приемане на барбитурати намалява ефективността на парацетамола, повишава екскрецията на аскорбинова киселина в урината.

Парацетамол намалява ефективността на урикозуричните лекарства.

Когато приемате метоклопрамид, домперидон или колестирамин, трябва да се консултирате с Вашия лекар.

При продължителна употреба в дози, значително по-високи от препоръчваните, се увеличава вероятността от нарушена чернодробна и бъбречна функция, необходимо е контролиране на картината на периферната кръв.

Парацетамолът и аскорбиновата киселина могат да нарушат резултатите от лабораторните тестове (количествено определяне на глюкоза и пикочна киселина в плазмата, билирубин, активност на "чернодробните" трансаминази, LDH).

Прилагането на аскорбинова киселина на пациенти с бързо пролифериращи и интензивно метастатични тумори може да влоши процеса. При пациенти с високо съдържание на желязо в организма, аскорбиновата киселина трябва да се използва в минимални дози.

10 таблетки в пластмасова тръба (тръба в новаторска опаковка с устройство за окачване или в картонена правоъгълна кутия); 6 таблетки на лента, 5 ленти на опаковка

При температура от 10-30 ° С.
Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място!

Срок на годност: 3 години.
Не се прилага след изтичане на срока на годност.

УСЛОВИЯ ЗА ОТПУСКАНЕ ОТ ПРЕПАРАТИ:
Над рецепцията.

Производител:
1. Natur Product Europe BV,
Twayberg 17, 5246 XL Rosmalen, Холандия

2. Natur Product Pharma Sp. Z o.
Ул. Podstočisko, 30, 07-300 Острув Мазовецка, Полша
По поръчка и под контрол: Natur Product Europe BV, Холандия

ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО В РУСИЯ / АДРЕС НА ОРГАНИЗАЦИЯТА НА ЗАЯВКАТА ЗА ПОЛУЧАВАНЕ:
НАТУР Продукт Интернешънъл АД
Санкт Петербург, 197022, ул. Pr. Попова, д. 37, буква А

Инструкции за употреба на лекарства, аналози, прегледи

Инструкции от pills.rf

Главно меню

Само най-актуалните официални инструкции за употреба на лекарства! Инструкции за лекарства на нашия сайт се публикуват в непроменена форма, в която са прикрепени към наркотици.

ANTIGRIPPIN ефервесцентни таблетки за деца Natur Product Pharma

ИНСТРУКЦИИ за медицинска употреба на лекарството ANTIGRIPPIN

РЕГИСТРАЦИОНЕН НОМЕР: P N015187 / 02-020414
ИМЕ НА ПАЗАРА: Antigrippin
Международно непатентно име или име на групата
Парацетамол + хлорфенамин + аскорбинова киселина
ФОРМА ЗА ДОЗИРОВКА: ефервесцентни таблетки за деца
Съставът на една таблетка:
Активни вещества:
парацетамол - 250,00 mg
аскорбинова киселина - 50.00 mg
хлорфенамин малеат - 3,00 mg
Спомагателни вещества:
натриев бикарбонат 740.00 mg, лимонена киселина 830.00 mg, сорбитол 745.50 mg, повидон 12.50 mg, натриев захаринат 30.00 mg, натриев карбонат 100.00 mg, макрогол 90.00 mg, силициев диоксид 9, 00 mg, плодов аромат (ароматна плодова добавка "Червени плодове") 140,00 mg.
ОПИСАНИЕ: Таблетките са кръгли, плоски, със скосен ръб и риск от разделяне от едната страна, розов на цвят с по-светли и по-тъмни петна случайно подредени, с плодов аромат.
Фармакотерапевтична група: лекарство за симптоми на остри респираторни инфекции и настинки (аналгетичен ненаркотичен агент + витамин + H1-хистамин рецепторен блокер)
ATX код [N02BE51]

ФАРМАКОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА

Комбинирано лекарство. Парацетамолът има аналгетичен и антипиретичен ефект; премахва главоболието и други видове болка, намалява температурата. Аскорбиновата киселина (витамин С) участва в регулирането на редокс процесите, въглехидратния метаболизъм, повишава резистентността на организма.
Хлорфенаминът - блокер на H1-хистаминовите рецептори, има антиалергично действие, улеснява дишането през носа, намалява усещането за запушване на носа, кихане, разкъсване, сърбеж и зачервяване на очите.

ПОКАЗАНИЯ ЗА УПОТРЕБА

Инфекциозни и възпалителни заболявания (ARVI, грип), придружени от треска, втрисане, главоболие, болки в ставите и мускулите, запушване на носа и болки в гърлото и синусите.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ

• Свръхчувствителност към парацетамол, аскорбинова киселина, хлорфенамин или друг компонент на лекарството.
• Ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт (в острата фаза).
• Тежка бъбречна и / или чернодробна недостатъчност.
• Глаукома под ъгъл.
• Възраст на децата (до 3 години).
С грижа - бъбречна и / или чернодробна недостатъчност, дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, вродена хипербилирубинемия (Gilbert, Dubin-Johnson и Rotor syndromes), вирусен хепатит.

НАЧИН НА ПРИЛАГАНЕ И ДОЗИ

Вътре. Деца от 3 до 5 години по 1/2 таблетки 2 пъти дневно; деца от 5 до 10 години, по 1 таблетка 2 пъти дневно; деца от 10 до 15 години 1 таблетка 2-3 пъти дневно. Таблетката трябва да бъде напълно разтворена в чаша (200 ml) топла вода (50-60 ° C) и веднага да се изпие получения разтвор. По-добре е лекарството да се приема между храненията. Интервалът между дозите на лекарството трябва да бъде най-малко 4 часа.
При пациенти с нарушена чернодробна или бъбречна функция интервалът между дозите на лекарството трябва да бъде поне 8 часа.
Продължителността на лечението без консултация с лекар не е повече от 5 дни, когато се предписва като анестетик и 3 дни като антипиретик.

НЕЖЕЛАНИ ЕФЕКТИ

Лекарството се понася добре в препоръчваните дози.
В отделни случаи има:
ЦНС: главоболие, чувство на умора;
от стомашно-чревния тракт: гадене, болка в епигастралната област;
от страна на ендокринната система: хипогликемия (до развитието на кома);
страна на кръвотворните органи: анемия, хемолитична анемия (особено при пациенти с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа); изключително рядко - тромбоцитопения;
алергични реакции: кожен обрив, сърбеж, уртикария, ангиоедем;
Други: хипервитаминоза, метаболитни нарушения, усещане за топлина, сухота в устата, пареза при настаняване, задържане на урина, сънливост.
Всички странични ефекти на лекарството трябва да бъдат докладвани на лекаря.

Предозиране

Симптомите на предозиране на лекарството поради съставните му вещества. Клиничната картина на остро предозиране с парацетамол се развива в рамките на 6-14 часа след приемането му. Симптомите на хронично предозиране се появяват 2-4 дни след увеличаване на дозата на лекарството. Симптоми на остро предозиране с парацетамол: диария, намален апетит, гадене и повръщане, дискомфорт в корема и / или коремна болка, повишено изпотяване.
Симптоми на предозиране на хлорфенамин: замаяност, възбуда, нарушения на съня, депресия, гърчове.
Лечение: симптоматично.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ С ДРУГИ ЛЕКАРСТВА

Етанолът засилва седативния ефект на антихистамините.
Антидепресанти, антипаркинсонови лекарства, антипсихотици (фенотиазинови производни) - повишават риска от нежелани реакции (задържане на урина, сухота в устата, запек), Глюкокортикостероиди - повишават риска от глаукома.
С едновременната употреба намалява хронотропния ефект на изопреналина.
Намалява терапевтичния ефект на антипсихотичните лекарства (невролептици) - фенотиазинови производни, тубуларна реабсорбция на амфетамин и трициклични антидепресанти.
Индуктори на микрозомално окисление в черния дроб (фенитоин, етанол, барбитурати, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, което прави възможно развитието на тежки интоксикации с малко предозиране. Етанолът допринася за развитието на остър панкреатит.
Инхибиторите на микрозомалното окисление (включително циметидин) намаляват риска от хепатотоксично действие. Едновременното приложение на лекарството и дифлунисал увеличава концентрацията в кръвната плазма на парацетамол с 50%, повишава хепатотоксичността. Едновременното приемане на барбитурати намалява ефективността на парацетамола, повишава екскрецията на аскорбинова киселина в урината.
Парацетамол намалява ефективността на урикозуричните лекарства.

СПЕЦИАЛНИ ИНСТРУКЦИИ

Когато приемате метоклопрамид, домперидон или колестирамин, трябва да се консултирате с Вашия лекар.
При продължителна употреба в дози, значително по-високи от препоръчваните, се увеличава вероятността от нарушена чернодробна и бъбречна функция, необходимо е контролиране на картината на периферната кръв.
Парацетамолът и аскорбиновата киселина могат да нарушат резултатите от лабораторните тестове (количествено определяне на глюкоза и пикочна киселина в плазмата, билирубин, активност на "чернодробните" трансаминази, LDH).
Прилагането на аскорбинова киселина на пациенти с бързо пролифериращи и интензивно метастатични тумори може да влоши процеса. При пациенти с високо съдържание на желязо в организма, аскорбиновата киселина трябва да се използва в минимални дози.

ФОРМА НА БРОЯ
Ефервесцентни таблетки.
На 10 таблетки в пластмасов калъф или в блистер от PVC / Al; 2, 4 или 6 таблетки в ивица от Al / Al.
1, 2, 3, 4, 5 блистера или 5, 10, 15, 20 ленти на кашон заедно с инструкции за употреба.
На 1 кашон в картонена опаковка или в пликов плик с устройството за окачване заедно с инструкцията за приложение.

Условия за съхранение:
При температура от 10-30 ° С.
Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място!

СЪСТОЯНИЕ НА ЖИВОТА
3 години. Не се прилага след изтичане на срока на годност.

УСЛОВИЯ ЗА ПОЧИВКА ОТ АПТЕКИ
Над рецепцията.

Притежател на удостоверение за регистрация:
LLC ВАЛЕАНТ, 115162, Москва, ул. Шаболовка, 31, стр. 5, Русия

производител:
Натурален продукт Pharma Cn. z oo,
Ул. Podstočisko, 30, 07-300 Острув Мазовецка, Полша

Претенции на потребители да изпращат на LLC VALEANT:
115162, Москва, ул. Шаболовка, 31, стр. 5, Русия
Тел. / Факс: +7 (495) 510-28-79

Antigrippin таблетки - инструкции за употреба

Указания за съдържанието:

Съставът на таблетките антигрипина

Активно вещество антигриппин

Спомагателни вещества в антигрипина

Показания за употреба на таблетки антигрипина

Противопоказания за противогрипни таблетки

  • свръхчувствителност към лекарствените компоненти
  • епилепсия
  • деца до 7 години
  • бременност и кърмене
  • лекарства ter компонентни жехари сезимталдиқ
  • епилепсия
  • 7 zhasa deіngі balalar
  • zhkti_lіk zhәne лактация kezeңi

Странични ефекти на таблетките Antigrippin

  • диспептични явления, болка в епигастриума, гадене, повръщане, сухота в устата
  • главоболие, умора, сънливост, повишена възбудимост на централната нервна система, нарушение на съня, намалени психомоторни реакции, при деца, димедрол може да предизвика парадоксална безсъние, раздразнителност и еуфория
  • при продължителна употреба във високи дози е възможно да се подтисне функцията на островния апарат на панкреаса (хипергликемия, гликозурия), хипероксалурия и образуването на уринарни камъни от калциев оксалат
  • намаляване на капилярната пропускливост и влошаване на тъканния трофизъм
  • тромбоцитоза, тромбоцитопения, левкопения, неутропения, агранулоцитоза, анемия, хемолитична анемия (особено при пациенти с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа), хиперпротромбинемия, еритропения, неутрофилна левкоцитоза, хипокалиемия
  • алергични реакции: уртикария, сърбеж, зачервяване на кожата
  • затруднено уриниране (особено при мъже с увеличена простатна жлеза)
  • повишен вискозитет на секрециите на дихателните пътища
  • диспепсия b бейлстар, епигастрична аурирула, рек Ainuy,,su, auyzdyң ғrғauy
  • бас ауйруй, шаршау сезими, қyқyshyldyқ, OZZH қzuyny й окръзи бойни изкуства, психиатология
  • Johns dozalard ұ д қ қ д д д ұ қ қ ins қ қ без инсулати s апаратура ң функции ar s ң narsarlauy (хипергликемия, глюкозурия), хипероксалурия, не калциев оксалатен не-вкусарен ү tүzіlui mүmkіn
  • ылтамыр зткізгіштігінің tөmendeui zhne tіn trokofysynyң ourarlauy
  • тромбоцитоза, тромбоцитопения, левкопения, неутропения, агранулоцитоза, анемия, хемолитична t
  • алергична реакция: ешехем, терайн nyshynyuy, teri хиперемия
  • shsírese ykyykasty bezí ұlғayғan yerkterde)
  • Tynys Alu Zholy secretter_níң zhokary tұtқyrlyғy

Специални инструкции за употреба

По време на лечението трябва да се избягва употребата на алкохол. Не комбинирайте с вземане на хипнотични лекарства. Предвид стимулиращия ефект на аскорбиновата киселина върху синтеза на кортикостероидни хормони е необходимо да се контролира функцията на бъбреците и кръвното налягане. Аскорбиновата киселина при пациенти с бързо пролифериращи и интензивно метастатични тумори може да се влоши по време на хода на заболяването. Аскорбиновата киселина може да наруши резултатите от различни лабораторни изследвания (определяне на глюкоза, билирубин и активност на чернодробните трансаминази, LDH в плазмата). Аскорбиновата киселина се предписва с повишено внимание при пациенти с бъбречна недостатъчност или при заболявания, свързани с повишени нива на витамин D, болести като саркоидоза.

Всички нежелани (необичайни) ефекти, включително тези, които не са споменати по-горе, трябва да бъдат съобщени на Вашия лекар. При липса на подобрение на здравето, приемането на лекарството трябва да се спре и да се консултира с лекар. Ако пациентът трябва да се подложи на операция, той трябва предварително да уведоми лекаря за приема на лекарството.

Не се препоръчва употребата на лекарството.

Emdeu kezeңіnde алкохол tұtynғa bolmaydy. Йықтататин дәрілермен араластыруға бммайды. Аскорбините қyshқylyң ic corticosterioids one хормон-dynsynthesin_ne kөtermeleghesh serіn eskere ryryp, beyrek funkssyn AҚ babylyp rytyru azhet. Аскорбин жъзли зхилдам пролиферилеитен жане Каркинди метастасдайн исинулер_ бар emdelush_lerde auyru aғmyyn atuyndatuy mykmіn. Р би Ascorbin kyyshkylyn bүyrek zetkílіksіzdіgі бар emdelushílerge nemesse D vitaminіnің zhokary deңgeіmen baylansty aurulara, саркоидоза tiptі aurularda saқtyқpenen taғayyndaydy.

Barlyқ zhaғymsyz (Yerkshe),serler, onyk ишинде zhOkaryda atalmakandary turaly emdeushі dírígege habarlau kerek. Джаджай джашармаса наркотици daybaldaudy toқtatyp, dírígerge aluaralu kerek. Егер emdelushіg операция араласу Керек болса, ол лекарства dybaldaganulyu tanyly dírírgege eterrek eskertu hetazhet.

Препарати dolddanu нысинилмайди.

Дозировка и начин на употреба

Лекарствени взаимодействия

Взаимодействието с лекарствата се среща по-често при продължителна употреба на големи дози аскорбинова киселина. Аскорбиновата киселина увеличава концентрацията на салицилати в кръвта (повишава риска от кристалурия), етинил естрадиол, бензилпеницилин и тетрациклини. С естроген - повишава нивото на хормона в серума. При перорални контрацептиви, съдържащи естрогени, контрацептивният ефект се намалява. Намалява антикоагулантния ефект на кумариновите производни. Подобрява чревната абсорбция на препарати от желязо. Увеличава общия клирънс на етилов алкохол. Хинолинови препарати, калциев хлорид, салицилати, кортикостероиди с дълготрайна употреба изчерпват запасите на аскорбинова киселина.

Ацетилсалициловата киселина, оралните контрацептиви, пресните сокове и алкалните напитки намаляват абсорбцията и абсорбцията на аскорбиновата киселина. С едновременната употреба на аскорбинова киселина с изопреналин намалява хронотропния ефект на последната. При високи дози повишава екскрецията на мексилетина бъбреците. Барбитуратите и пиримидина увеличават екскрецията на аскорбинова киселина в урината. Аскорбиновата киселина намалява терапевтичния ефект на антипсихотичните лекарства (невролептици) - фенотиазинови производни, тубуларна реабсорбция на амфетамин и трициклични антидепресанти.

Калциев глюконат. Поради възможността за образуване на неабсорбиращи се комплекси, калций може да намали абсорбцията на естрамустин, етидронат и евентуално други бифосфонати, фенитоин, хинолони, перорални тетрациклинови антибиотици и лекарства трябва да бъдат поне 3 часа., спанак, ревен, трици и зърнени храни. Когато се предписват високи дози калций при пациенти, приемащи дигиталис, може да се увеличи рискът от аритмии. Тиазидните диуретици намаляват отделянето на калций в урината. Следователно, трябва да се има предвид рискът от хиперкалциемия при едновременното им използване.

Калцият може да намали абсорбцията на тетрациклинови антибиотици и флуоридни лекарства, когато се приема едновременно. Едновременното използване на витамин D повишава абсорбцията на калций. С едновременната употреба на димедрол усилва действието на етанол и лекарства, които инхибират централната нервна система, барбитурати, хапчета за сън, опиатни аналгетици. Ето защо, когато използвате тези лекарства заедно, трябва да се консултирате с Вашия лекар, за да избегнете потенциално действие.

Dәrіlermen arazara rekettest_g hi zi_ ascorbine қyshқylyn klken dozalarda akzak ғoldanғanda payda bolady. Ascorbine hyshkyly Гандаи салицилат (кристалурия жаупин жогарилади), етинил естрадиол, бензилпеницилин мъже тетрациклиндър концентрация на буркани латарладад. Естрогендеми - Kan sarysuyndaғy hormone deңgeіі artad. Граминда естроген бар оралди контрацептив - контрацептивна серия азайад. Кумарин туиндиларини антикоагулационен серин азайтад. Темирови лекарствени препарати ишекте сиңуін жққсартап. Етиловият алкохол е агент за клиренс. Hinolindi ңatardyң лекарства, калциев хлорид, салицилат, кортикостероид uzak uakқyt áldanғanda аскорбин hyshlylyny noryn azaytad.

Ацетилсалицил хормон, орален контрацептив, за за залян ширин жане не стилтилен сусин (ишимдік) аскорбин hysylylyny sіңuіn zhe ne sіңіrіluіn temendededі. Аскорбин қyshқylyn isoprenalinemen b_r mezgіlde ғoldanғanda sңғsysyң hronotropty seri tөmendeydі. Jozars dozalard meksiletiníң bүyrek arқyly shyuyun arttyrada. Barbituratmen мъже пиримидин аскорбин қyshқylynyң neseppen shykaryluyun zhogaryltada. Аскорбин қ shylyyly антипсихотици (DZ (neurolepticter) - фенотиазин tuyndylaryny қ терапия _ ser_n, амфетамин мъже ци shtsikldy қ антидепресант tardy ks zekkshel_k reabsorptionnysn tөmendededi.

Калциев глюконат. Sіңіrіlmeytіn keshenderdің tүzіlu mүmkіndіgіne baylanysty калций estramustinnің, etidronattyң absorbtsiyasyn tөmendetuі mүmkіn zhane basқa bisfosfonattardyң да, fenitoinnyң, hinolondardyң, peroraldy tetratsiklindіk antibiotikter променило preparattardyң absorbtsiyasy поне 3 saғ. rauy tiis. Калций от AIZh síңіrіlui taғamnyң bínesnes therі, мисли, спанак, rears, kebektі zhne dәndі daқyldardy bіr mezgіlde ubyldaanda tөmendeui mүmkіn. Oymagul наркотици ptoyarn дайбалдайтн naukastar kaliyydíң zhoғary dozalaryn tahayyndau kezínde аритмия туйндау upaupі ұlұayy mүmkіn. Tiazidtik duretikter kaltsiydіn neseppen екскреция на азитад. Сондаонтан Алардс мезгилде қoldanқanda хиперкалцимия дама іaupіn eskeru kerek.

Калций бир мезгилде ғybaldaғanda тетрациклиндик антибиотици ф ф ф ф ф препарат тт тарыңңңңңңңіөөөөөдетуетуіүүүү. D витамин голяма mezgіlde Kabyldau kaltsiydің sіңuіn zhogarylatady. Би мезгилде balybaldaғanda dimedrol ethanol zane OZhZh bәseңdedetin preparatң, barbiturattardyң, yyyқtatyshtardyң, opiattyқ analgetikterdíң іserіn kshedydі. Sondytan е лекарство от bardyrdy bіrіktіrіp ғoldanғanda потенциал ғerge Zhol bermeu іshіn dәrіgermen kңuesu sob.

Предозиране на таблетки против грип

Симптоми: депресия на централната нервна система, развитие на възбуда (особено при деца) или депресия, разширени зеници, сухота в устата, спазми. Признаци на хиперкалциемия: анорексия, гадене, повръщане, нарушено съзнание, нефрокальциноза, калциурия и при сериозни случаи на аритмия и кома.

Simptomdary: ortalyқ zhүyke zhүyesіnің әlsіreuі, қozudyң (әsіrese balalarda) Немес depressiyanyң өrshuі, kөz қarashyғynyң ұlғayuy, auyzdyң құrғauy, құrysu. Hypercalcemia belgіleri: анорексия, Zhanek Ainu,,su, Sanānң bұzyluy, нефрокальциноза, калциурия и аритмии, а не кома.

Фармакологични свойства

Фармакокинетика

Аскорбиновата киселина се абсорбира добре след перорално приложение. Около 25% се свързват с плазмените протеини, депозирани в плазмата и клетките, като най-високата концентрация се достига в жлезистите тъкани (главно в надбъбречната кора и хипофизата). Метаболизира се в черния дроб, екскретира се с урината под формата на оксалат и непроменен. След поглъщане около 30% от йонизирания калций се абсорбира в храносмилателния тракт. След перорално приложение максималната плазмена концентрация се достига за 1.2–1.3 часа и се елиминира от тялото главно с фекалиите (80%) и урината (20%).

Дифенхидрамин се абсорбира бързо от стомашно-чревния тракт. Бионаличността е 50%. Свързване с плазмените протеини - 98-99%. Тя прониква в BBB. Метаболизира се главно в черния дроб, частично в белите дробове и бъбреците. През деня се екскретира напълно чрез бъбреците под формата на метаболити. Също така се екскретира с мляко и може да предизвика успокояващ ефект при кърмачета.

Аскорбините kyshkyls peroraldy doldanylғannan keyіn zhansy sіңedі. Шамамен 25% от плазмените протеиндермени байлансасад, плазмените хора яшухаларда гинаталади, безсинндират неговата концентрация на синергия в жхокари (отрицателно хипофиз). Bauyrda metabolizdenedі, neeppen оксалат tәrіnde zhne ger zgermegen tүrde shygarylady. Peroralds abyldakannan keyin iondalғan kaltsiydің shamamen 30% AIZh síңedі. В preororals ғ bybylғannan keyngi plazmassyndagy си zhokary концентрация от 1.2-1.3 satanattan soothedi. Negízіnen nәzhіspen (80%) организми не са neeppen (20%) shary-балада.

фармакодинамика

Аскорбиновата киселина възстановява дефицита на витамин С в организма, има изразени антиоксидантни свойства, регулира редокс процесите, повишава устойчивостта на организма към инфекции.

Калциевият глюконат има антиалергичен, хемостатичен ефект, намалява крехкостта и пропускливостта на кръвоносните съдове, симптомите на калциев дефицит в организма, подобрява мускулното съкращение по време на мускулна дистрофия, миастения.

Димедрол има антиалергична активност, има местен анестетичен, спазмолитичен и умерен ганглиоблокируващ ефект. Когато поглъщането причинява успокоително и хипнотично действие, има умерен антиеметичен ефект.

Dimedroldyң алергична Марки belsendіlіgі бар, zhergіlіktі zhanszdandyratyn, спазмолитики sphazmolitikalyққәәne ortaş gangliobөgegіsh ііrі бар. Қ ғ ғ ғ ғ ғ,,,,,,,,,,,,.

Детски "Антигрипин": инструкции за употреба на ефервесцентни таблетки и прах за деца

Простудите са придружени от различни негативни симптоми. Децата са особено чувствителни към неприятни усещания и треска. За да се ускори процеса на възстановяване, много специалисти предписват на бебета антигриппин. Някои родители обаче се съмняват в неговата ефективност и безопасност. По-долу са дадени подробни инструкции за употреба и описание на лекарството.

Съставът, формата на освобождаване и механизма на действие на антигрипина

Антигрипинът принадлежи към комплексните лекарства. Има противовъзпалително, антипиретично, аналгетично и имуностимулиращо действие. Основните компоненти на лекарството: аскорбинова киселина, парацетамол и хлорфенамин. Поради тази комбинация, Antigrippin се бори с няколко симптома на настинка наведнъж:

  • парацетамол понижава телесната температура, намалява болката и спира възпалителния процес;
  • аскорбиновата киселина подобрява устойчивостта на организма към инфекции;
  • Хлорфенаминът има антихистаминов ефект: облекчава подуването на назофаринкса, сълзене, зачервяване на очите, елиминира кихането и сърбежа.

Спомагателни субстанции лекарства, насочени към поддържане на формата и даване на вкус. Допълнителните вещества включват: лимонена киселина, сода, сорбитол, повидон, натриев захаринат, силициев диоксид, различни аромати, макрогол. Antigrippin се произвежда под формата на таблетки и прах. За децата има специална форма на лекарството - ефервесцентни таблетки.

Показания за употреба при деца

Лекарството е предназначено за борба с проявите на грип и ARVI. Благодарение на сложното действие, Antigrippin може да замени няколко лекарства. Така децата не трябва да дават няколко различни вида хапчета, но приемането на едно лекарство е достатъчно.

Когато се появят първите признаци на ARVI, употребата на Antigrippin е много популярна.

Основните индикации за употребата на лекарството:

  • висока телесна температура;
  • втрисане;
  • дискомфорт в ставите и мускулите;
  • подуване на лигавицата на назофаринкса;
  • главоболие;
  • сърбеж по носа и кихане;
  • възпалено гърло;
  • спазми, дължащи се на интензивна топлина;
  • бактериални заболявания на горните дихателни пътища;
  • превенция на сезонните настинки.

Противопоказания

Както при всяко друго лекарство, детските антигрипини имат редица противопоказания. Инструкции за употреба посочва, че лекарството не може да се приема на деца до 3 години. Това се дължи на факта, че сложните лекарства имат по-силен ефект върху организма от отделните му компоненти.

Противопоказанията включват също следните състояния:

  • свръхчувствителност към един от компонентите на лекарството;
  • улцерозни увреждания на стомаха и червата;
  • чернодробно и бъбречно заболяване;
  • глаукома със затваряне под ъгъл;
  • вирусен хепатит;
  • анемия;
  • нарушаване на процесите на образуване на кръв;
  • фенилкетонурия.

Странични ефекти

Сред възможните странични ефекти на antigrippina излъчват:

  • чувство на умора;
  • умора;
  • безсъние, раздразнителност;
  • прекомерно изпотяване;
  • главоболие;
  • болка и спазми в епигастралната област;
  • гадене и повръщане;
  • появата на алергии (сърбеж, различни обриви, ангиоедем);
  • анемия;
  • намалени нива на кръвната захар;
  • нарушение на зрителната функция;
  • проблеми с уринирането;
  • сухота в устата;
  • влошаване на метаболизма.

Инструкции за употреба и дозиране

Детската форма на лекарството е представена от ефервесцентни таблетки. Според инструкциите на детето Antigrippin, преди да го вземе, се разтваря в 200 ml топла вода без газ. Пийте лекарство между храненията с интервал от повече от 4 часа. За да се елиминира топлината, препоръчва се да се приема до 3 дни, като обезболяващо - не повече от 5 дни.

Дозата Antigrippina за деца по възраст е описана в таблицата:

Антигрипиновият прах е разрешен за деца от 15 години. Прахът трябва да се разреди в топла вода и веднага да се изпие. Единична доза - 1 чанта. На ден е позволено да се използват не повече от 3 торбички. Продължителността на приема на прах Antigrippin е подобна на лекарството под формата на таблетки.

Взаимодействие с други лекарства

Различни лекарства се препоръчва да се пие на интервали от 30 минути. Въпреки това, не се препоръчва да се вземат някои лекарства заедно с Antigrippina, тъй като това може да доведе до появата на нежелани реакции.

Използването на антидепресанти и производни на фенотиазина води до запек, сухота в устата и проблеми с урогениталната система. Лекарствата с глюкокортикостероиди влияят върху развитието на зрителни проблеми. За тежка интоксикация на организма води до съвместно използване на лекарства с Antigrippina, които коригират работата на централната нервна система (барбитурати, фенитоин, антидепресанти).

Също така, барбитуратите намаляват ефектите на парацетамол и аскорбинова киселина. Antigrippin намалява ефективността на невролептиците и лекарствата, които насърчават отделянето на пикочна киселина от бъбреците. Когато се предписва лекарство за настинка на дете, е необходимо да информирате лекаря за лекарствата, които пациентът приема в момента.

Цена и подобни средства

Антигрипинът за деца е лекарство без рецепта. Може да се намери в много аптечни вериги. Цената на лекарствения пакет зависи от броя на хапчетата. Цената на 10 ефервесцентни таблетки е 200 - 300 рубли, 30 таблетки - около 500 рубли. Няма абсолютни аналози на лекарството, но има лекарства, които имат подобен терапевтичен ефект.

Антигрипни деца

Дете с хрема, треска и други симптоми на остри респираторни вирусни инфекции често се нуждаят от бързодействащи лекарства, които могат да облекчат състоянието му. Един от най-популярните лекарства при настинки може да се нарече "Антигрипин". Възможно ли е да го дадете в ранна възраст, колко струва такъв инструмент и какво може да се замени с него, ако е необходимо?

Формуляр за освобождаване

Antigrippin за деца се произвежда в Нидерландия или Полша от Natur Produkt. Продуктът се освобождава в ефервесцентни таблетки, които могат да бъдат опаковани както на ивици (едната съдържа 6 таблетки и общо 30 таблетки в опаковка), така и в пластмасови туби (10 таблетки се поставят в една такава опаковка). Тези таблетки са розови, а напитката, приготвена от лекарството, има плодов сладък вкус.

Antigrippin от Natur Produkt също представи:

  • Ефервесцентни таблетки за възрастни. Такъв Антигрипин има вкус на малина или грейпфрут.
  • Прах, от който се приготвя разтворът за вътрешна употреба. Това е и версия за възрастни на Antigrippin, която е лимонов мед или лайка. Лекарството се опакова в порционни опаковки.

структура

В такова комбинирано лекарство като Antigrippin, има 3 активни съставки наведнъж:

  1. Парацетамол. Това съединение е представено в една таблетка в доза от 250 mg.
  2. Хлорфенамин малеат. Това вещество се съдържа във всяка таблетка в доза от 3 mg.
  3. Аскорбинова киселина. Съдържанието на този витамин в 1 ефервесцентна таблетка е 50 mg.

Допълнителни съставки на лекарството са силициев диоксид, сорбитол, карбонат и натриев бикарбонат, лимонена киселина, ароматизатор, натриев захаринат, както и повидон и макрогол. В лекарството няма захар, следователно Antigrippin е разрешен в случай на диабет.

Принцип на действие

Чрез комбиниране на няколко активни съставки наведнъж, Antigrippin облекчава симптомите на студ и ускорява възстановяването от ARVI.

  • Парацетамол в състава му има антипиретични и аналгетични ефекти. Тази съставка помага да се отървете от главоболие и други болки, както и нормализира телесната температура на пациента.
  • Аскорбиновата киселина при детските антигрипини е важна за редуцирането и окислителните процеси в тъканите, а също така допринася за повишаване на устойчивостта на организма към заболявания.
  • Хлорфенаминът, който се намира и в антигрипина за деца, блокира хистаминовите рецептори. Това причинява антиалергичните ефекти на такава съставка и ефективността на лекарството срещу сърбеж, зачервяване, конгестия, разкъсване, кихане и други симптоми на ARD.

Промоционален видеоклип на лекарството Antigrippin:

свидетелство

Детската версия на Antigrippin се предписва при възпалителни заболявания на горните дихателни пътища, причинени от вируси. Лекарството се предписва за грип и остри респираторни вирусни инфекции, ако детето има тръпки, треска, болки в ставите, главоболие, хрема, мускулни болки и други симптоми на вирусна инфекция.

На каква възраст е позволено да се вземе?

Antigrippin, предназначен за деца, е показан на възраст от три години. Ако детето все още не е на 3 години, лечението с Antigrippin, дори ако това е опция за деца, не се препоръчва стриктно.

Възможно ли е да се даде на възрастен antigrippin? Инструкциите за това лекарство показват, че до 15 години не трябва да бъде, тъй като дозата на активните вещества във формата за възрастни на лекарството е много по-висока, отколкото в средствата за деца.

Противопоказания

Ефервесцентни таблетки Antigrippin за деца не предписват:

  • Ако детето има непоносимост към витамин С, парацетамол или друг компонент на лекарството.
  • Ако се диагностицира обостряне на пептична язва.
  • Ако бъбречната или чернодробната функция на детето е тежко увредена.
  • Ако възрастта на бебето е по-малко от 3 години.
  • Ако прегледът от офталмолог разкри закрита ъглова глаукома.

При вирусен хепатит или вродена хипербилирубинемия лекарството трябва да се използва много внимателно. Важно е да се консултирате с Вашия лекар за назначаването на Antigrippin в случай на туморни процеси или високо ниво на желязо в тялото на детето, тъй като аскорбиновата киселина е нежелана за тези проблеми. По време на бременност или кърмене Antigrippin не се препоръчва.

Член на Катедрата по имунология РНРМУ им. Николай Пирогова Бела Брагвадзе говори за подготовката на Антигрипин:

Странични ефекти

Лекарството е представено от водоразтворима форма, така че отрицателното му въздействие върху храносмилателния тракт е минимално.

Инструкциите за употреба на Antigrippin за деца показват такива редки странични ефекти от лечението с това лекарство:

  • Главоболие.
  • Чувство на умора
  • Болка в стомаха.
  • Гадене.
  • Намалена глюкоза (хипогликемична кома е изключително рядка).
  • Анемия (понякога се развива хемолиза на червените кръвни клетки).
  • Намаляване на броя на тромбоцитите.
  • Квинке оток, обриви и други прояви на алергии.
  • Нарушаване на метаболитните процеси.
  • Чувствам се горещо.
  • Сънливост.
  • Усещане за сухота в устата.
  • Проблеми с урината.

Видеоклип, в който практикуващият казва как да се справи с вирусна инфекция, виж по-долу:

Инструкции за употреба и дозиране

  • Лекарството е напълно разтворено в топла вода, взето в обем от 200 мл. Оптималната температура на водата за приготвяне на терапевтичен разтвор - 50-60 градуса по Целзий.
  • Полученият разтвор Antigrippina трябва да се приема веднага след приготвянето му. Да се ​​съхранява лекарството в разредена форма е невъзможно.
  • Най-добре е да се пие антигриппин за деца между храненията.
  • Следващата доза не трябва да е по-рано от 4 часа след предходната, а ако детето има проблеми с бъбреците, то следващата доза се дава 8 часа след предходната.
  • На възраст от 3-5 години, лекарството се дава два пъти дневно за половин таблетка. За дете над 5-годишна възраст, една ефервесцентна таблетка ще бъде еднократна доза. Ако детето е на 5-10 години, лекарството се дава два пъти на ден, а на възраст от 10 години е приемлива трикратна доза.
  • Без консултация с лекар, децата могат да получат антигриппин за не повече от три дни, ако лекарството се използва за намаляване на високата температура и не повече от пет дни, ако основната причина за даването на лекарството е силна болка.
  • Възрастни ефервесцентни Antigrippin се дава на деца над 15-годишна възраст в доза от една таблетка или едно саше два или три пъти дневно.

свръх доза

Превишаването на препоръчваната от детето доза антигрипина причинява диария, повръщане, болки в корема, силно изпотяване, замаяност, загуба на апетит, силно гадене, безсъние, гърчове, възбуда и други негативни симптоми. Ако давате Antigrippin в правилната доза, но твърде дълго, тя може да повлияе неблагоприятно на бъбречната или чернодробната функция, както и да повлияе на периферната кръв.

Взаимодействие с други лекарства

  • Ако антигриппинът се предписва заедно с антипсихотични лекарства или антидепресанти, страничните ефекти от такова лечение ще бъдат по-изразени.
  • Употребата на антигрипина заедно с глюкокортикоидите увеличава риска от глаукома.
  • Невролептиците, назначени с Antigrippin, ще действат по-слабо.
  • Лечението с рифампицин, фенитоин, барбитурати и някои други лекарства с допълнително назначаване на Antigrippin може да предизвика тежка интоксикация и ефективността на терапията ще намалее.
  • Употребата на Antigrippin намалява ефективността на лекарствата, които намаляват нивото на урите.

Условия за продажба

Не е нужно да показвате лекарска рецепта, за да купите детска антигрипина в аптеката. Цената на една опаковка от 10 ефервесцентни таблетки е средно 250 рубли, а за опаковка, съдържаща 30 таблетки против грип за деца, трябва да платите около 500 рубли.

Условия за съхранение и срок на годност

Опаковките на ефервесцентните таблетки се препоръчват да се съхраняват на сухо място, скрито от пряка слънчева светлина. Температурата не трябва да бъде в рамките на + 10 + 30 ° С. Противопоказано е да се дава лекарството на деца, ако изтича след три години.

Отзиви

Често майките са доволни от употребата на Antigrippin за деца, като отбелязват, че лекарството помага много ефективно с треска и други симптоми на остри респираторни инфекции. Предимствата на средствата включват удобна опаковка, лекота на приготвяне на напитката и приятен вкус. Предимството на Antigrippin е също така липсата на кофеин и фенилефрин в състава, което прави лекарството по-малко вредно за децата.

По мнението на лекарите, малките пациенти най-често толерират детските анти-Гриппин. Странични ефекти като гадене, умора, алергии или главоболие са много редки.

аналози

Хомеопатичен Антигрипин

Това лекарство се произвежда от руската компания Materia Medica и се нарича Агри деца. Представен е от хапчета, препоръчани за бебета на възраст над една година, както и гранули, одобрени от 3-годишна възраст.

Таблетната форма на хомеопатичния Antigrippin съдържа два вида таблетки, съдържащи аконитум, беладона, пулсатила, железен фосфорикум, хепарсулфурис и други хомеопатични съставки. Лекарството е сладък по вкус и трябва да се абсорбира в устата 15 минути преди хранене.

В острия период на ТОРС на дете на възраст над една година се дава по една таблетка на всеки 30 минути, като се редуват пакети. От третия ден на болестта паузата между приема на хапчета е 2 часа. По време на сън не давайте лекарства. Ако състоянието се подобри, можете да приемате хомеопатичен Антигрипин по-рядко.

За най-малките деца таблетката може да се разтвори в лъжица вода. За да се предотврати студ през зимата, се препоръчва да се вземе 1 таблетка на празен стомах сутрин, редуващи се мехури през ден.

Съставът на гранулите е същият като на детските таблетки Agri. Това са сферични сладки бели гранули в два пакета. Единична доза от лекарството е 5 гранули, които трябва да се разтворят преди разтваряне. С цел лечението им се дават с появата на първите симптоми на настинка на всеки 30 минути, редуващи се пакети. От третия ден на болестта гранулите започват да се дават на всеки 2 часа (без да се брои времето за сън на детето) или по-рядко. За предпазване от грип на детето може да се дадат 5 пелети от един пакет 15 минути преди закуска, а на следващия ден - 5 пелети от втория пакет и т.н.

Родителите, които предпочитат хомеопатично лечение, говорят добре за такова лекарство. Те са доволни от ниската цена и резултатния ефект, като твърдят, че инструментът помага с SARS доста бързо. Майките също често използват този вариант на Antigrippin за профилактични цели.

Деца от Antiflu

Съставът на това лекарство е идентичен със състава на Antigrippin, но дозата на парацетамол и хлорфенамин е по-ниска, така че лекарството се предписва на възраст от две години. Удобно е да се използва като прах, поставен в опаковки. Напитката, приготвена от кристалите на лекарството, има приятен аромат на малина.

На деца на възраст между 2 и 5 години се дава по един пакет, който се разтваря в 150 мл топла вода, а за шестгодишни и по-възрастни една доза е само две торбички с медикаменти. Както при децата Antigrippin, продължителността на лечението за Antiflu Kids е ограничена до 5 дни.

Максимумът на антигриппина

Такова местно лекарство се предлага в капсули и под формата на прах, от който се приготвя лекарствен разтвор от черна касис, лимон, малина или лимон и мед. В допълнение към парацетамол и витамин С, той съдържа антихистаминния компонент лоратадин, както и антивирусното средство римантадин. Калциев глюконат и рутозид също присъстват в състава на такива Antigrippin.

Лекарството в праха е позволено да се дава на деца над 12 години. Съдържанието се разтваря в гореща вода (около 200 ml) и се пие топло. Честотата на употреба - два или три пъти дневно в продължение на 3-5 дни до изчезването на симптомите на ARVI. Не се използва форма на капсула в детска възраст.

Китайски антигрипин

Хлорфенирамин и парацетамол присъстват в състава на такова лекарство, произведено в Китай, както и в Antigrippin на Natur Produkt, но вместо витамин С, това лекарство съдържа кофеин, амантадин и изкуствен безоар. Продуктът се произвежда в гранули, чиято сладост и приятна миризма се дължат на захароза, сироп и аромат на портокал.

Такива китайски antigrippin за деца дават с грип и други респираторни заболявания. Лекарството е позволено да дава една година. За деца на възраст 1-2 години, половината от пакета ще бъде една порция, бебета на възраст 2-5 години - цял пакет, а на възраст над 5 години - 1 или 2 пакета. Гранулите се поставят в чаша, пълна с топла вода, разбърква се и се пие след хранене. Лекарството се пие два пъти на ден.

Други аналози

Antigrippin-ANVI, Pharmaceutical Antigrippin и SARS Neo, както и Antigrippin Express се продават в аптеки с подобно име. Показанията за тяхното използване са същите като тези при деца или възрастни Antigrippina от Natur Produkt, но съставът е различен и дозировката е твърде висока за децата. Тези лекарства са допустими само за възрастни.

За деца с остри респираторни вирусни инфекции, други лекарства, които намаляват температурата и премахват болката, като Fervex за деца (разрешени от 6-годишна възраст), Efferalgan с витамин С (на възраст от 8 години) или Coldrex Junior hot drink ( деца над 6 години). За премахване на обикновената настинка се предписват допълнителни капки за нос.

Гледайте следното видео за Antigrippina.

Антигрипин, ПЛАТНИЦИ ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ

Поръчайте с едно кликване

  • Класификация ATX: N02BE51 Парацетамол в комбинация с други лекарства (с изключение на психолептици)
  • Mnn или наименование на групата: диметилсулфоксид
  • Фармакологична група: R05A - ПРОТИВОПОКАЗАНИ ЛЕКАРСТВА БЕЗ АНТИМИКРОБНИ КОМПОНЕНТИ
  • Производител: NATUR PRODUCT
  • Лиценз Собственик: VALEANT
  • Държава: Неизвестно

Инструкции за медицинска употреба на лекарството

АНТИГРИППИН ЗА ДЕЦА

Антигрипин за деца

Международно непатентно име

Една таблетка съдържа

активни съставки: парацетамол 250,00 mg

аскорбинова киселина 50.00 mg

хлорфенамин малеат 3,00 mg,

помощни вещества: натриев бикарбонат, лимонена киселина, сорбитол, повидон, натриев захаринат, натриев карбонат, макрогол, ароматни плодови добавки "Червени плодове".

Таблетките са кръгли, плоски, със скосен ръб и риск от разделяне от едната страна, розов на цвят с по-светли и по-тъмни петна случайно подредени, с плодов аромат.

Аналгетици и антипиретици. Парацетамол в комбинация с други лекарства (с изключение на психолептици).

ATC код N02BE51

Парацетамол се абсорбира бързо и почти напълно (95%) след перорално приложение, пиковите плазмени концентрации се достигат 30-60 минути след приложение. Бионаличността е около 80%, свързването с плазмените протеини - 20%, полуживотът - 2-2,5 часа. Парацетамолът се метаболизира главно в черния дроб, метаболитите се екскретират главно с урината.

След перорално приложение, хлорфенаминът се абсорбира бавно от стомашно-чревния тракт, нивото на абсорбция е 80%, пиковите концентрации в кръвната плазма се достигат за 2,5-6 часа. Нивото на свързване с плазмените протеини е 45%. Хлорфенаминът се метаболизира предимно в черния дроб, непромененото лекарство и неговите метаболити се екскретират чрез овлажняване, полуживотът е 30 часа.

Аскорбиновата киселина се абсорбира бързо в червата. След изсмукване витамин С бързо преминава в кръвта и се разпространява във всички тъкани на организма. Концентрацията на витамин С в тъканите и лимфоцитите в десетки пъти надвишава концентрацията му в кръвната плазма. Екскрецията се извършва с непроменена урина и под формата на метаболити. Когато се погълне във физиологични дози, оксаловата киселина е основният метаболит (55%).

Антигрипин - комбинирано лекарство, има анестетичен, антипиретичен ефект, облекчава симптомите на разкъсване, хрема, настинки и грип, намалява подуването на лигавицата на горните дихателни пътища.

Парацетамол е антипиретичен аналгетик. Има анестетичен и антипиретичен ефект чрез подтискане на синтеза на простагландини в хипоталамуса. Има слаба противовъзпалителна активност.

Аскорбиновата киселина (витамин С) обикновено е включена в комбинацията от анти-студени компоненти, като компенсира загубата на витамин С, която възниква по време на вирусни заболявания, включително обикновената простуда. Аскорбиновата киселина е антиоксидант, участва в множество метаболитни процеси, включително метаболизма на въглехидрати, протеини и липиди. Аскорбиновата киселина е необходима за поддържане на функцията на имунната система, нормализира съдовата пропускливост, участва в регулирането на редокс процесите, синтеза на колаген и тъканната регенерация, инхибира освобождаването и ускорява разпадането на хистамин, инхибира синтеза на простагландини и други медиатори на възпаление и анафилаксия.

Хлорфенамин малеатът е хистамин рецепторен блокер H1. Има антиалергичен ефект, намалява подуването на лигавицата на горните дихателни пътища, премахва разкъсването и хрема.

Показания за употреба

Симптомите на настинка на Igrippa, свързани с повишена температура, студени тръпки, главоболие, миалгия, артралгия, невралгия, запушване на носа и възпалено гърло.

Дозировка и приложение

Вътре. За деца на възраст от 3 до 5 години, приемайте по 1/2 таблетки 2 пъти дневно, деца от 5 до 10 години по 1 таблетка 2 пъти дневно, деца от 10 до 15 години по 1 таблетка 2-3 пъти дневно. Таблетката трябва да бъде напълно разтворена в 1 чаша (200 ml) топла вода (50-60 ° C) и незабавно да се изпие получения разтвор. По-добре е лекарството да се приема между храненията. Интервалът между дозите на лекарството трябва да бъде не по-малко от 4 часа.

При пациенти с нарушена чернодробна или бъбречна функция интервалът между дозите на лекарството трябва да бъде поне 8 часа.

Продължителността на лечението без консултация с лекар не е повече от 5 дни, когато се предписва като анестетик и 3 дни като антипиретик.

Лекарството се понася добре в препоръчваните дози.

В отделни случаи има:

главоболие, чувство на умора

гадене, болка в епигастриума

анемия, хемолитична анемия (особено при пациенти с дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа)

кожен обрив, сърбеж, уртикария, ангиоедем

усещане за топлина, сухота в устата, сънливост.

Всички странични ефекти на лекарството трябва да бъдат докладвани на лекаря.

- други парацетамол-съдържащи лекарства

свръхчувствителност към парацетамол, аскорбинова киселина, хлорфенамин или друг компонент на лекарството

ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт (във фазата на обостряне)

тежка бъбречна и / или чернодробна недостатъчност

деца до 3 години

С внимание - бъбречна и / или чернодробна недостатъчност, дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, вродена хипербилирубинемия (Gilbert, Dubin-Johnson и Rotor syndromes), вирусен хепатит.

Antigrippin не може да се използва едновременно:

с лекарства, действащи върху централната нервна система: антидепресанти, антипаркинсонови лекарства, антипсихотични лекарства (фенотиазинови производни) - увеличават риска от нежелани реакции (задържане на урина, сухота в устата, запек), амфетамини и трициклични антидепресанти - намалява се техният безвреден резарборс

глюкокортикостероиди - увеличава риска от развитие на глаукома

изопреналин - неговото хронотропно действие намалява

diflunisalom - повишава концентрацията на парацетамол в плазмената камера с 50%, повишава неговата хепатотоксичност

барбитурати - намалява ефективността на парацетамола, увеличава се екскрецията на аскорбинова киселина с урината

инхибитори на микрозомалното окисление (фенитоин, барбитурати, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти, циметидин) - рискът от хепатотоксично действие се увеличава

етанол - повишава седативния ефект на антихистаминните препарати и страничните ефекти на парацетамол (развитието на остър панкреатит).

Парацетамолът намалява ефикасността на урикозуричните лекарства, докато едновременното приложение на зидовудин повишава тяхната токсичност (гранулоцитопения).

Едновременна употреба на аскорбинова киселина с: t

пеницилин - увеличава неговата абсорбция

индиректен хепарин и антикоагуланти (варфарин) - ефектът им е отслабен

салицилати - увеличава риска от кристалурия

препарати от желязо - повишена абсорбция на желязо, което може да доведе до повишаване на неговата токсичност

ацетилсалицилова киселина - намалява абсорбцията на аскорбинова киселина.

При продължителна употреба в дози, значително по-високи от препоръчваните, е необходимо контролиране на картината на периферната кръв, повишава се вероятността за чернодробна и бъбречна функция. Парацетамол и аскорбинова киселина могат да покажат показателите на лабораторните тестове (количествено определяне на съдържанието на глюкоза и пикочна киселина в кръвната плазма, билирубин, активност на "чернодробните" трансаминази). Назначаването на аскорбинова киселина на пациенти с бързо пролифериращи и интензивно метастатични тумори може да влоши процеса. При пациенти с високо съдържание на желязо в организма, аскорбиновата киселина трябва да се приема в минимални дози.

Симптомите на предозиране на лекарството поради състава на състава му вещества. Симптоми: бледа кожа, анорексия, гадене, повръщане; хепатонекроза (тежестта на некрозата е в пряка зависимост от степента на предозиране). Симптомите на предозиране могат да се появят след 2-4 дни след предозиране на лекарството. Рядко, чернодробната дисфункция се развива много бързо и може да бъде усложнена от бъбречна недостатъчност (тубуларна некроза) Възможно е и предозиране с хлорофенамин: замаяност, възбуда, нарушения на съня, депресия, гърчове.

Лечение: спрете приема на лекарството, направете стомашна промивка, вземете активен въглен. Допълнителни терапевтични мерки трябва да се извършват в медицинско заведение: въвеждането на SH-група донатори и прекурсори на синтеза на глутатион - метионин след 8-9 часа след предозиране и N-ацетилцистеин - след 12 часа.

Форма на освобождаване и опаковка

10 таблетки в пластмасова кутия или 6 таблетки всеки алуминий / алуминий.

1 калъф за молив, 5 ленти в картонена кутия заедно с инструкции за употреба.

На сухо и тъмно място при температура 10-30 ° С.

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място!

Да не се прилага след изтичане на срока на годност, посочен на опаковката.

Условия за продажба на аптеки

Natur Product Europe B.V.

Twayberg 17, 5246 XL Розмари,

Получихте ли отпуск по болест поради болки в гърба?

Колко често имате проблеми с болки в гърба?

Можете ли да понасяте болка, без да приемате обезболяващи?

Научете повече възможно най-бързо, за да се справите с болки в гърба.

Получихте ли отпуск по болест поради болки в гърба?

Колко често имате проблеми с болки в гърба?

Можете ли да понасяте болка, без да приемате обезболяващи?

Научете повече възможно най-бързо, за да се справите с болки в гърба.

Прочетете Повече За Ринит