Vicks Active SimptoMax

  • Симптоми

Vicks Active SimptoMax: инструкции за употреба и ревюта

Латинско име: Vicks Active SymptoMax

Код ATX: N02BE51

Активна съставка: парацетамол + фенилефрин (парацетамол + фенилферин)

Производител: WRAFTON Laboratories (UK)

Актуализация на описанието и снимка: 07/11/2018

Цени в аптеките: от 116 рубли.

Vicks Active SymptoMax е комбинирано лекарствено средство с противовъзпалително, антипиретично и анти-гнездящо действие, използвано за симптоматично лечение на грип и настинки.

Форма и състав за освобождаване

Форма за освобождаване на дозата Viks Active SymptoMax - прах за разтвор за перорално приложение: фино-кристален; лимон - светложълт, с характерен мирис на лимон, приготвеният разтвор - жълт, с опалесценция, с характерен мирис на лимон; касис - светло лилав, с характерен мирис на касис, приготвеният разтвор е червено-лилав, с характерен мирис на касис (по 5 g всеки в ламинирани сашета, в картонена опаковка от 5 или 10 сашета).

Активни вещества в състава на 1 саше (5 g) на прах:

  • фенилефрин хидрохлорид - 12.2 mg;
  • парацетамол - 1000 mg.

Спомагателни компоненти (прах от лимон / касис): аскорбинова киселина - 100/100 mg; захароза - 1936/2351 mg; лимонена киселина - 812/812 mg; натриев цитрат - 501/501 mg; аспартам - 25/53 mg; ацесулфам калий - 65/51 mg; хинолиново жълто багрило - 1/0 mg; аромат на лимон F / 501.476 / АР0504 - 40/0 mg; лимонов аромат F / 29088 - 30/0 mg; лимонов аромат F / 28151 - 240/0 mg; лимонов аромат F / 29089 - 240/0 mg; боя за касис - 0/6 mg; ароматизатор с черна касис 1007348 - 0/60 mg; подправка от касис S-133747 - 0/56 mg.

Фармакологични свойства

фармакодинамика

Седмици Активен SimptoMax е комбиниран медикамент; неговото действие се дължи на свойствата на съставните му компоненти:

  • парацетамол: има антипиретично и аналгетично действие. Тези ефекти се дължат на инхибиране на синтеза на простагландин в централната нервна система;
  • Фенилефрин: е постсинаптичен агонист на алфа-адренергичните рецептори с нисък кардиоселективен афинитет към бета-адренергичните рецептори; се отнася до броя на деконгестанти; елиминира хиперемия и подпухналост на лигавицата на носната кухина, стеснява съдовете.

Фармакокинетика

Напълно и бързо се абсорбира от тънките черва. Cмакс (максимална концентрация на вещество) в кръвта се достига 15-20 минути след поглъщане. Неговата системна бионаличност се определя от пресистемния метаболизъм и може да варира в диапазона 70-90% (зависим от дозата). Той се разпространява бързо във всички тъкани на тялото.

Времето на полуживот е около 2 часа, метаболизира се в черния дроб, повече от 80% от веществото се екскретира под формата на сулфатни съединения и глюкурониди в урината.

Бързо се абсорбира от стомашно-чревния тракт. Време за достигане на Cмакс - 1-2 часа

С “първото преминаване” през черния дроб, нивото на метаболизма на фенилефрин е доста високо (приблизително 60%), и следователно, когато се прилага перорално, неговата бионаличност намалява (приблизително 40%).

Времето на полуживот е 2–3 часа, което се екскретира под формата на сулфатни съединения с урината.

Показания за употреба

Седмици Активен прах SymptoMax се предписва за симптоматично лечение на грип и настинки, включително:

  • назална конгестия;
  • възпалено гърло;
  • болки с различна локализация, включително главоболие;
  • повишена телесна температура.

Противопоказания

  • артериална хипертония;
  • исхемична болест на сърцето;
  • тежка бъбречна функция;
  • нарушена чернодробна функция;
  • глаукома;
  • простатна хиперплазия;
  • диабет;
  • хипертиреоидизъм;
  • дефицит на захараза / изомалтаза, глюкозо-галактозна малабсорбция;
  • фруктозна непоносимост;
  • фенилкетонурия (свързана с лекарството аспартам);
  • комбинирана употреба с трициклични антидепресанти, инхибитори на моноаминооксидаза, бета-блокери или тяхното използване през предходните 14 дни;
  • бременност и кърмене;
  • възраст до 18 години;
  • индивидуална непоносимост към компонентите на лекарството.

Не се препоръчва продължителна употреба на лекарството. Не се препоръчва едновременна употреба с други лекарства, съдържащи анти-кашлица / парацетамол. Не приемайте лекарството едновременно с алкохол.

Относително (заболявания / състояния, при които назначаването на Wicks Active SymptoMax изисква внимание):

  • хронична обструктивна белодробна болест;
  • бронхиална астма;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • хипероксалурия;
  • заболявания на кръвта;
  • вродена хипербилирубинемия (Dubin-Johnson, Gilbert, Rotor syndromes).

Инструкции за употреба Viks Active SymptoMax: метод и дозировка

Прах Викс Активен SymptoMax, взет вътре.

Единична доза - 1 чанта. Първо трябва да разтворите съдържанието му с гореща, но не кипяща вода с обем от 250 ml. Разтворът се взема след охлаждане до приемлива температура.

Ако е необходимо, Vicks Active SimptoMax може да се приема на всеки 4-6 часа, но не повече от 4 пъти на ден.

Препоръчителната продължителност на приема (без медицинска консултация):

  • като анестетик - 5 дни;
  • като противогрипно - 3 дни.

Ако симптомите продължат, вижте консултация с лекар.

Странични ефекти

фенилефрин

  • сърдечно-съдовата система: рядко - тахикардия, повишено кръвно налягане;
  • нервна система: рядко - нервност, тревожност, тремор, объркване, безсъние, раздразнителност, главоболие, раздразнителност;
  • храносмилателната система: често - повръщане, анорексия, гадене;
  • алергични реакции: рядко - алергични реакции, включително кожен обрив, бронхоспазъм, анафилаксия, уртикария.

парацетамол

  • отделителна система: рядко - нефротоксичност, задържане на урина;
  • централна нервна система: рядко - замаяност;
  • храносмилателната система: рядко - хепатотоксично действие, повръщане, гадене, сухота на устната лигавица;
  • хемопоетична система: рядко - метхемоглобинемия, апластична анемия, повишено кръвно налягане; много рядко - патологични промени в кръвта, включително тромбоцитопения, агранулоцитоза, хемолитична анемия, неутропения, левкопения, панцитопения;
  • алергични реакции: рядко - уртикария, кожен обрив, анафилаксия, ангиоедем, бронхоспазъм;
  • други: рядко, повишено вътреочно налягане, пареза за настаняване, мидриаза.

свръх доза

Основните симптоми на предозиране на парацетамол:

  • повече от 10 g: увреждане на черния дроб;
  • повече от 5 g: увреждане на черния дроб при наличие на рискови фактори (злоупотреба с алкохол, продължително лечение с примидон, карбамазепин, фенитоин, фенобарбитал, рифампицин или други лекарства, които индуцират чернодробни ензими, кистична фиброза, кахексия, гладуване, дефицит на глутатион, HIV инфекция).

Нарушенията се проявяват като бледа кожа, повръщане, гадене, коремна болка, анорексия. Те могат да се появят в рамките на 12-48 часа след приема на лекарството. Може да се развият само индивидуални симптоми (например само повръщане или гадене), което може да не отразява реалната степен на риск от увреждане на органите.

Симптоми на тежко предозиране: кома, чернодробна недостатъчност в комбинация с прогресивна енцефалопатия, панкреатит, аритмия, остра бъбречна недостатъчност в комбинация с тубуларна некроза (включително при липса на тежко чернодробно увреждане), смърт.

Симптоми на предозиране на фенилефрин: раздразнителност, главоболие, високо кръвно налягане.

В случаи на предозиране на Viks Active SymptoMax, независимо от наличието / липсата на първични симптоми, е необходимо да се консултирате с лекар. За да се предотвратят сериозни последствия, трябва да се вземат мерки, включително въвеждане на дарители на SH-групи и прекурсори на синтеза на глутатион-метионин (за 8–9 часа след предозиране) и ацетилцистеин (за 8 часа). Необходимостта от допълнителни мерки се определя от лекаря индивидуално въз основа на концентрацията на парацетамол в кръвта, както и времето, изминало след приемане на по-високи дози от лекарството.

Специални инструкции

Препоръчва се да се въздържат от приема на анксиолитични и хипнотични лекарства, както и други лекарства, съдържащи парацетамол по време на терапията.

Viks Active SymptoMax изкривява резултатите от лабораторните тестове, за да определи плазмената концентрация на пикочна киселина и глюкоза.

Въздействие върху способността за управление на моторни превозни средства и сложни механизми

Пациентите в управлението на моторни превозни средства трябва да вземат под внимание възможността за индивидуални реакции, включително риска от развитие на объркване и замайване.

Употреба по време на бременност и кърмене

Съгласно инструкциите, седмиците Active SymptoMax не се назначава по време на бременност и кърмене.

Употреба в детството

Седмици Активен SymptoMax е забранен за пациенти под 18-годишна възраст.

В случай на нарушена бъбречна функция

Провеждането на терапия при наличие на изразено увреждане на бъбречната функция е противопоказано.

С абнормна чернодробна функция

Забранено е провеждането на терапия при наличие на нарушена чернодробна функция.

Лекарствени взаимодействия

фенилефрин

  • антидепресанти, фенотиазинови производни, антипаркинсонови и антипсихотични средства: развитие на задържане на урина, сухота на устната лигавица, запек;
  • глюкокортикостероиди: повишаване на вероятността от глаукома;
  • халотан: повишен риск от камерни аритмии;
  • трициклични антидепресанти: увеличаване на адреномиметичния ефект на фенилефрин.

парацетамол

  • етанол, фенитоин, барбитурати, рифампицин, флумецинол, трициклични антидепресанти, фенилбутазон и други стимулиращи микрозомални оксидации в черния дроб: увеличаване на производството на хидроксилирани активни метаболити, които могат да причинят появата на тежки интоксикации;
  • варфарин и други кумаринови производни: повишаване на тяхното антикоагулантно действие (на фона на продължителната употреба на парацетамол);
  • Косвени антикоагуланти: повишаване на тяхното действие;
  • метоклопрамид, домперидон: увеличаване на скоростта на абсорбция на парацетамол;
  • урикозурични лекарства: намаляване на тяхната ефективност;
  • Колестирамин: намаляване на скоростта на абсорбция на парацетамол;
  • инхибитори на моноаминооксидазата, седативи, етанол: повишаване на техните ефекти.

аналози

Аналози на Viks Active SymptoMax са Caffetin Coolmax, Lemsip Lemon, Lemsip Max.

Условия за съхранение

Съхранявайте при температура до 25 ° C. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Срок на годност - 3 години.

Условия за продажба на аптеки

Издава се без рецепта.

Отзиви за Viks Active SimptoMax

Според мненията, Vicks Active SymptoMax ефективно елиминира симптомите на настинка и грип. Отбелязва се, че лекарството действа бързо. Приемането на разтвора през нощта улеснява заспиването, тъй като облекчава болките, намалява кашлицата, премахва главоболието и отпуска мускулите. Сред недостатъците показват високата му цена и развитието на странични ефекти, включително летаргия и намаляване на концентрацията.

Цената на Vicks Active SimptoMax в аптеките

Приблизителната цена за Vicks Active SimptoMax (5 или 10 торби на пакет) е 175–205 или 255–385 рубли.

Vicks Active SimptoMax: цени в онлайн аптеки

VIKS ACTIVE SYMPTOMAX N5 Лимонов прах

VIKS ACTIVE SYMPTOMAX PLUS N5 Лимонов прах

VIKS ACTIVE SYMPTOMAX PLUS N10 прах

Vicks Active Symptomax лимонови пори. в опаковката. N10 PARACETAMOL (PARACETAMOL); ФЕНИЛЕФРИН (ФЕНИЛЕФРИН);

Образование: Ростовски държавен медицински университет, специалност "Обща медицина".

Информацията за лекарството е обобщена, предоставя се с информативна цел и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

При 5% от пациентите, антидепресантът Кломипрамин причинява оргазъм.

Човешката кръв „тече“ през съдовете под огромно напрежение и в нарушение на тяхната цялост е способна да стреля на разстояние до 10 метра.

Когато любителите целуват, всеки от тях губи 6,4 калории на минута, но в същото време обменят почти 300 вида различни бактерии.

Повечето жени са в състояние да получат повече удоволствие от съзерцаването на красивото си тяло в огледалото, отколкото от секса. Така че, жени, се стреми към хармония.

Американски учени проведоха експерименти върху мишки и стигнаха до заключението, че сокът от диня предотвратява развитието на атеросклероза. Една група мишки пиеше чиста вода, а втората - сок от диня. В резултат на това, съдовете от втората група са свободни от холестеролни плаки.

Ако черният Ви дроб престане да работи, смъртта би настъпила в рамките на 24 часа.

Има много любопитни медицински синдроми, например, обсесивно поглъщане на обекти. В стомаха на един пациент, страдащ от тази мания, са открити 2500 чужди тела.

Образованият човек е по-малко податлив на мозъчни заболявания. Интелектуалната активност допринася за образуването на допълнителна тъкан, компенсираща болните.

По време на работа нашият мозък изразходва количество енергия, равно на 10-ватова крушка. Така че изображението на крушка над главата в момента на появата на интересна мисъл не е толкова далеч от истината.

Нашите бъбреци са в състояние да почистят три литра кръв за една минута.

Човешкият стомах се справя добре с чужди тела и без медицинска намеса. Известно е, че стомашният сок може дори да разтвори монети.

74-годишният австралийски жител Джеймс Харисън стана кръводарител около 1000 пъти. Той има рядка кръвна група, чиито антитела помагат на новородени с тежка анемия да оцелеят. Така Австралия спаси около два милиона деца.

Хората, които са свикнали редовно да закусват, са много по-малко склонни към затлъстяване.

Според проучвания жените, които пият няколко чаши бира или вино седмично, имат повишен риск от развитие на рак на гърдата.

Много лекарства първоначално се продават като лекарства. Хероинът, например, първоначално се продава като лекарство за бебешка кашлица. Кокаинът се препоръчва от лекарите като анестезия и като средство за увеличаване на издръжливостта.

В стремежа си бързо да излекува бебето и да облекчи състоянието му, много родители забравят здравия разум и се изкушават да пробват народни методи.

Анотация на лекарството, Викс актив synex

Назначаване на лекар

Vicks активите syneks

Фармакологична група

Име: Активен синекс (Vicks Active Sinex)


Фармакологично действие:
Vicks Active Sineks - лекарство за интраназално приложение, което има антиедемно действие. Vicks Active Sinex съдържа активното вещество оксиметазолин - симпатикомиметично лекарствено вещество. Лекарството, засягащо алфа-адренергичните рецептори, повишава тонуса на гладката мускулатура на съдовете на носната лигавица, намалява тежестта на ринореята и оток на лигавицата. Vicks Active Sinex улеснява дишането на носа при пациенти с ринит и синузит с различна етиология.
Терапевтичният ефект на лекарството Vicks Active Sineks се развива в рамките на 5-15 минути и продължава до 12 часа.

Фармакокинетиката на лекарството Vicks Active Sineks не е представена.


Показания за употреба:
Spray Vicks Active Sinex се използва за симптоматично лечение на пациенти с ринит, синузит и остри респираторни заболявания, които са придружени от назална конгестия и ринорея.


Начин на употреба:
Спрей Vicks Active Sinex е предназначен за интраназално приложение. Преди да използвате спрея за първи път, се препоръчва да направите няколко спрея, за да постигнете правилно дозиране. Не използвайте 1 флакон Vicks Active Synex за лечение на няколко пациенти (за предотвратяване на инфекция). Преди да приложите спрея се препоръчва почистване на носните проходи на слуз.
Продължителността на лечението и дозата на спрея Vicks Active Synex се определят от лекаря.
Деца над 6-годишна възраст и възрастни обикновено се предписват по 1 доза Vicks Active Sinex във всеки носов пасаж. Единична доза може да се приложи до 3 пъти дневно.
Не е препоръчително да се използва Vicks Active Sinex за повече от 7 дни подред (като се има предвид рискът от развитие на медицински ринит с продължителна оксиметазолинова терапия).


Странични ефекти:
Vicks Active Sineks обикновено се понася добре от пациентите. Страничните ефекти най-често се развиват при пациенти с индивидуална свръхчувствителност, както и при използване на високи дози оксиметазолин.
По-специално, при продължителна употреба на лекарството Vicks Active Sinex е възможно развитието на атрофия на носната лигавица, тахифилаксията и медицинския ринит.
Когато се използват високи дози оксиметазолин, могат да се появят системни нежелани реакции, включително безсъние, тревожност, тревожност, седация, тремор на крайниците, умора, нарушения на съня, тахикардия, сърцебиене и хипертония. В допълнение може да се появи реактивна хиперемия, гадене, повръщане и главоболие.

При пациенти със свръхчувствителност, дразнене и хиперемия на очите може да се развие обрив и уртикария.
Също така, когато се използва спрей Vicks Active Sinex, пациентите отбелязват сухота на носната лигавица, кихане и усещане за парене в носа.


Противопоказания:
Vicks Active Sinex е противопоказан при пациенти с лична непоносимост към оксиметазолин и допълнителни компоненти на лекарството.
Слаба Активен Sinex не се предписва на пациенти, които получават инхибитори на моноаминооксидазата (включително до 2 седмици след края на курса на лечение с МАО-инхибитори).
Vicks Active Sinex не се използва за лечение на пациенти с глаукома със затваряне на ъгъла, атрофичен или сух ринит (с образуване на кора върху лигавицата), както и остър коронарен синдром, артериална хипертония и симпатична застойна сърдечна недостатъчност.
Vicks Active Sinex е забранен за пациенти, подложени на транссфеноидална хипофизектомия.

Vicks Active Sinex е противопоказан при пациенти с метаболитни нарушения, хипертиреоидизъм, феохромоцитом и захарен диабет.
В педиатричната практика, лекарството Vicks Active Sineks се използва само за лечение на деца, които са навършили шест години.
Трябва да се внимава, когато се предписва спрей Vicks Active Synex на пациенти с увредено уриниране и увеличена простатна жлеза.
При продължителна употреба на спрея Vicks Active Sineks трябва да се обърне специално внимание при работа с машините.


бременността:
Няма данни за ефекта на оксиметазолин върху протичането на бременността и развитието на плода.
По време на бременност, спрей Vicks Active Sinex може да се използва само под строг медицински контрол и за кратък период от време. Употребата на високи дози може да доведе до повишаване на нивото на оксиметазолин в системното кръвообращение и да увеличи риска от негативен ефект на лекарството върху плода.
Няма данни за проникване на оксиметазолин в кърмата. По време на кърмене се препоръчва да се избягва употребата на лекарството Vicks Active Sinex.


Взаимодействие с други лекарства:
Забранява се употребата на спрей Vicks Active Sinex заедно с инхибитори на моноаминооксидазата (включително 2 седмици след края на курса на лечение с МАО-инхибитори) поради съществуващия риск от артериална хипертония и хипертонична криза.
Не използвайте спрея Vicks Active Sinex, комбиниран с трициклични антидепресанти.

Може би развитието на нарушения на функцията на сърдечно-съдовата система в комбинираната употреба на оксиметазолин с бромокриптин.
Vicks Active Sineks с едновременна употреба може да намали ефективността на дебризоквин, бетанидин и гуанетидин.
Когато се използва лекарството Vicks Active Sinex в комбинация с други лекарствени вещества с вазоконстрикторно действие, се увеличава рискът от нежелани ефекти на оксиметазолин.


предозиране:
При продължителна употреба на лекарството Vicks Active Sineks е възможно да се намали ефективността на оксиметазолин или развитието на оток на лигавицата (медицински ринит).
Пациентите с остро предозиране на оксиметазолин могат да развият мидриаза, повръщане, повишена температура, цианоза, гадене, сърдечни аритмии, тахикардия, сърдечносъдова недостатъчност, артериална хипертония и затруднено дишане. В допълнение, предозирането на оксиметазолин може да доведе до депресия на централната нервна система, която е съпроводена със сънливост, шок-подобна хипотония, намаляване на телесната температура, брадикардия, загуба на съзнание и апнея.
Пероралното приложение на високи дози оксиметазолин при пациенти развива симптоми, характерни за интраназално предозиране на оксиметазолин.

В случай на инцидентно орално приемане на Vicks Active Synex, е необходимо да се измие стомаха и да се поставят лаксативи и ентеросорбентни лекарства.
В случай на предозиране на лекарството Vicks Active Sinex се провежда симптоматична терапия. При изразено понижение на кръвното налягане е необходимо назначаване на неселективни алфа-блокери.
При тежко състояние на пациента се извършва интубация и изкуствено дишане.
Не използвайте вазоконстрикторни лекарства с предозиране на оксиметазолин.


Формуляр за освобождаване:
Напръскайте назалните Vicks Active Sinex, 15 ml всяка в тъмни стъклени бутилки с разпръсквателна дюза, сложете 1 бутилка в картонена кутия.


Условия за съхранение:
Vicks Active Sineks трябва да се съхранява на място, недостъпно за деца, където температурата се поддържа от 15 до 25 градуса по Целзий.
Срокът на годност на лекарството Vicks Active Sinex е 3 години.


Синоними:
Нокспрай, Назол, Оксиметазолин, Називин.


Съставки:
1 ml спрей Vicks Active Sinex съдържа:
Оксиметазолин хидрохлорид - 0,5 mg;
Допълнителни съставки.

WIKS ACTIVE SYMPTOMAX

диучи речовини: парацетамол, фенилефрина гидрохлорид;

1 саше парацетамол 1000 mg, фенилефрина гидрохлорид 12,2 mg;

допълнителна доза: аскорбинова киселина, захароза, безводна лимонена киселина, калциев ацесулфам, аспартам (Е 951), натрий цитрат, памук (Е 104), лимонена F / 29088 ароматизатор, лимонена киселина, лимонена киселина, лимонена цитрат, лимонена киселина, лимонена киселина бутилгидроксиан (E 320)), ароматизиращ лимон F / 501.476 / AP0504.

Ликарска форма

Фундаментално физико-химнична мощност: течаща прахообразна жълта коул, без големи гърди и трети страни. Има характерен цитрусов мирис.

Фармакотерапевтична група

Фармакологични органи

парацетамол ремонт на болестта, слабо protizapalnu, че zharoznizhuvalnuyu dіyu, Як vidbuvaêtsya golovnoy rin чрез ingibuvannya синтез на простагландини в централната нервна система.

Phenіlefrina гидрохлорид синтетична адреномазна активност с централно активна, активна стимулация на постсинаптичните O ± -адренорецептори. Вино е анти-narabovim zobobom и díê благородство на звука на корабите, промяната на ръцете, всмукване на ръцете на носната обвивка и придатъците на синусите, и носа на носа.

парацетамол Shvidko и целия път в тънките черва, píkoví rіvnі в плазмата кръв може да бъде достигнато в 15-20 часа след перорално приложение. Системният достъп е нарушен от системния метаболизъм и се превръща в 70% до 90%. Shvydko и широка rozpodіlyatsya в организма, периодът на nafvivdennya с кръвна плазма стана близо до 2 години. Основните метаболити на глюкурон сулфата са коньюгати
(> 80%), аз виводяся се от c.

Phenіlefrina гидрохлорид shvidko vmmoktutsya в билковия тракт. Пресистемният метаболизъм е висок и близо до 60%, но систематично е достъпен за приблизително 40%. Píkoví равнина в плазма_ кървави спостигаещи се 1 и 2 години, периодът на напоение с плазма кръвта става 2-3 години. С устна zasosuvanní в ikosti pobopu срещу носа, fen_lefrin zazvichay slіd zasosovuvati inntervalom 4-6 години.

Klinik характеристики

свидетелство

Симптоматично líkuvannya студ на грип (golovny бил, бил, че болки в tіlі, bíl в гърлото, назална конгестия, че pіdvischena температура).

Protipokazannya

Хиперпатия към парацетамол, фенилефрин abo да бъде-yaknogo неговия компонент на лекарството. Укрепване ишимни аридис сърца. Артериална хипертония. Цукровой дабет. Закритокутов глаукома. Тежка хипертиреоидизъм. Хипертрофия на простатата. Затримка сечовипусканя. Феохромоцитом. Alkogolіzm. Хепатит на стомаха. Панкреатит. Функции на Pushene funk Функциите на Порушението не са. Пациентите, които са поели в много случаи и по-скоро (по този начин тези поправка е такава), трицикличен антидепресант, вазодилатори, бета-блокер и симпозиум. Fenіlketonurіya. Тромбоза, до тромбоза, тромбоза. Vrodzena g_perbіlіrubіnnemia, defitsy глюкоза-6-фосфат дехидрогеназа, конфискувани кръв, превърна анемия, левкопения.

Връзка с най-добрите likarskim zobobami, че инши вижда vzagєmodi.

Метоклопрамид домперидон може да предпазва мозъка ви от парацетамол, а холестираминът намалява парацетамола.

Преди zasosuvannyam наркотици neobhіdno се радвам с Líkarem, като че ли пациентът поставя warfarin chi podobnі препарати, антикоагулантен ефект. В случай на тривиалния парастамол, който е редовно фиксиран, е възможно да се използва антикоагулант dya към варфарин и тези, които имат кумарини на рискау кръвоизлив; Периодично, не фиксирайки значително количество енергия.

Парацетамолът е най-известен с ацетилсалициловата киселина и хлорамфеникола в кръвната плазма. Връзката с риска е унищожена от функциите на nyc, които сме виждали преди това, това е резултат от нестерилната профилактика на парите, може да бъде съкратен с кратък период от ацетилсалицилова киселина.

Пробенецидът се дължи на парацетамола от глюкуроновата киселина и в такъв ритуал, за да се донесе парацетамол майже в две, за да се заменят клирентите. С едночасова доза засипване с пробенецид парацетамол необичайно зменшуват.

Suputnе zamasuvannya парацетамол и AZT (зидовудин) pvdivishu rushik viynnennya неутропения. Този ранг, един час зазосуване на парацетамол и AZT е необходимо да се види осветлението.

Барбитуриуми зменшуват жерозисните ефекти парацетамол.

Antisudomnі препарати (vklyuchayuchi fenіtoїn, barbіturati, karbamazepіn) SSMSC stimulyuyut aktivnіst mіkrosomalnih fermentіv pechіnki, mozhut posilyuvati vpliv парацетамол токсичност на pechіnku vnaslіdok pіdvischennya етап peretvorennya парацетамол на gepatotoksichnі metabolіti. В един час парацетамол се блокира с хепатотоксични вещества и се прилага токсична токсичност върху черния дроб.

На един час, високи дози парацетамол се прилагат на пациента с “зониазидом” подкожно развитие на хепатотоксичния синдром. Парацетамол намалява ефективността на диуретиците.

Фенилефрин може да се присъедини един към друг със симпатиците, судоризнострювалните зобобами, с изворите на мъглявите ефекти.

Фенилефрин може да намали ефективен бета-блокер, в метилдопита резервоар. Нощувка, fen_lefrinu zanimi Líkarskim zobobami може да доведе до развитието на хипертония на кризата. С помощта на някои от тях, zasovuyutsya даден Líkarski_ sosobi, ип protypazhannyam за zastosovannu tsogo наркотици.

Ингибитори MAO улесняват лечението с фенилефрин. Един час zasosuvannya fenіlefrinu с ингибиторами MAO, че трициклични антидепресанти могат да причинят развитието на хипертонична криза. Фенилефрин може да доведе до антихолинергични ефекти трициклични антидепресанти.

Един час zasosuvannya с алкалоиди на rjzhkiv (ergotamіn, metisergіd) pіdvishchu ryzik ergot.

Líkarskí sosobi, предполагам Индукуюкт микросомални ферменти печенинки, такъ като алкохол, барбитурати и трицикличен антидепресант, могат да паразитират хепатотоксичност, особено при предозиране. Не само zasosovuvat patsіêntam pis час líkuvannya инигибиторами monoamіnokosidizi aboby proyagom 14 дни dіs pіslya pripinennya такова líkuvannya.

Tsei наркотици може да визуализира виродния винент в патионния, предполагаемо приготовляващ гризач. Може да си помислите за ефект на смучене на сърцето от най-симпатичната амнистия (деконгестанти).

Точност в областта на киселината

Засосуване на орални контрацептиви, вивиняка соквив, локва питния знизу ривния витамин С в организма.

Витамин S в комбинациите от дефероксамимото потискане на тъканта към токсичността на залата, особено от сърцето на езика, може да доведе до декомпенсация на кръвоносната система. Лекарството може да бъде primima tilki след 2-годишна възраст и е n 'êktsіi deferoksamіnu.

Vitamіn С pіdvishchuê zalniy klerens етилового алкохол.

В значително количество, препоръчителните дози от лекарството са възможно

Специално засъсуване

Не zasosovuvati с техните лекарства, просто поставете парацетамол. Не вземайте време с алкохол.

Парацетамол трябва да се лекува със застосувация на патинтам, трябва да се вземат хепатотоксични ликарски сособи, да се приготви фосфлоуз, метилдопа или инши антигипертензивно зобби; пациенти с хронично недохранване (ниско ниво на пептичен глутатион), феномен на Рейно, бронхиална астма, гранулоцитопения, аритмии, хронично болни крака.

Задължително се радвам със стократно достойни за пациента на наркотици пауза към функциите на nirok и pechinki. Zastosuvannya парацетамол patsіntam със счупена функция на пещта и на пациентите, на които е отказано trival терапия с високи дози парацетамол, което изисква редовно наблюдение на функциите на пещта.

Sla vrahovuvati, scho hvoryh с алкохолни urazhennyam pechinki zbіlshuêatsya рисиков hepatotoxic ense парацетамол.

Препарати, които правят симпатоми, могат да бъдат причинени от мозъчни стимули, могат да причинят безсъние, нерви, хипоксия, тремор и епитеформни судоми.

През нощта с халогенни анестетици, като хлороформ, циклопропан, халотан, енфлуран или отзофлуран, можете да причините абнормната аритмия.

Yakscho golovny b_l остава пост_inim slid zvernutesya преди Ликаря.

Не преревищувайте препоръчителните дозировки, особено при деца с подвисната кръв.

Преди кочанката líkuvannya слид peresvіdchitsya, scho preparati, до склада на симпатиците влиза, а не просто zastosovuvati еднократно kolkoma shlyakhami, tobto устно и mattsevo (подготвят за носа, vuh очи).

При едно саше се прилага 100 mg аскорбинова киселина.

Аскорбиновата киселина като внидновник може да се използва за резултатите от лабораторната дозилация, например при значителна скорост на кръвната глюкоза, билирину, активността на трансаминазите, лактатната дегенерация. Вскмотиране на аскорбиновата киселина и може да се повреди с чревна дисция, ентерит, ахили.

Oskіlki ascorbіnova киселина за възстановяване на белия дроб stimululiu dіyu, не се препоръчва да priymati l_karsky susb на ден.

Oskіlki ascorbіnova киселина pvdvishchu е абсорбиращ zalíza, нейната zasosuvannya при високи дози може да не е безопасно за деца, които са починали. Пациенти с висок вискозитет в организмите след зазозовуват аскорбинова киселина при минимални дози.

Дозова доза Dobova 7,75 g захароза. Patsіntam із rídkísnyu spadkovoy нетърпимост фруктоза, malabsorbtsi синдром глюкоза-galactosi abo дефицит sucrazi-izomaltazi не слад вземат наркотици.

Лекарството неправилно аспартам (Е 951) - дрело фенилаланин, еквивалтенно
14 mg / одиница дозуване. Може да бъдете готови да сме на фенилкетонуриу.

Лекарството смесва 118 mg натрий / доза. Ако внимаваме, ще се грижим в момент на трудности, ще се опитаме да го контролираме.

Zastosuvannya на períod vagitnostі abo yearvannya гърдата.

Лекарството не е близко застосуват при pervodvínnost abo yearvannya гърдата.

Zdatnіst vplivat на реакцията на shvidkіst ії, когато Keruvanní по шосе или чрез нашите механизми.

Спосиб засъсуване дози

За орално засъсуване.

Rozminiti vmist 1 саше в стандартни чаши (250 ml) горещо, а не кипяща вода. Живейте в топло вигляди. Ако погледнете на външния вид в склада на аскорбиновата киселина и киселината, не се препоръчва да го използвате за живеене в локва с минерална вода.

Doroslі: 1 саше на рецепцията. Различността на защита може да се повтаря от кожата
4-6 години.

Деца от 15 години: 1 саше на рецепцията. По време на необходимост можете да повторите 6 години.

Пациентите на лито вику: Nemaê Консумирайте от специални дози за корекция.

Максималната дозова доза е 4 сашета.

Курсът líkuvannya makrivati ​​не повече от 3-5 дни. Яхшо симптоми zahvoryuvnya не знам, тогава ще се окаже, че са лицензирани.

Засъсовете да витят виком от 15 рокiв. Не се препоръчва zasosovuvati Dítyam vіkom да
15 рокiв, окрим випадiков призначени лaкарем.

Peredozuvannya

Ураженията на печинки могат да се отглеждат, вземат 10 грама и повече парацетамол, че децата, и те вземат повече от 150 мг / кг телесно тегло. Zastosuvannya 5грам парацетамол че bіlshe Mauger prizvesti да urazhennya pechіnki, Yakscho patsієnt премине Trivale lіkuvannya karbamazepіnom, fenobarbіtalom, fenіtoїnom, primіdonom, rifampіtsinom, zvіroboєm zvichaynim АВО іnshimi препарати Scho іndukuyut pechіnkovі ензими; пост-виво алкохол или подозрение на naavnost glutatonovogo visnazhennya, напр.

Симптомите на предозирането при парастамол засъсната простиш персих 24 годишен е благословено, nudot, blyuvannya, анорексия, че bly u корема Urazhennya pechinki може да дойде в 12-48 години след получаване. Може да причини компромис с метаболизма на глюкозата и метаболитната ацидоза. С тежка откъсване на печинков недостиг може да се развие енцефалопатия, кръвопролития, гипогликемии, тесен мозъчен мозък и смъртоносна инфекция. Дефицитът на Gostra Nirkova, дължащ се на състоянието на тубуларна некроза, върху Як в кръста, хематурия и протеини, може да се върти едновременно с тежките пост-вторични печенки. Sposterіgalis vipadki viniknennya серцево аритмии и панкреатит.

При тривалентно засъсуване лекарство при големи дози от страна на кръвния орган, може да се появи апластична анемия, панцитопения, агранулоцитоза, неутропения, левкопения, тромбоцитопения. Когато priyomi големи дози от страна на централната нервна система - zamamorochennya, psychomotor дразнене и смущения; от страна на сеховидичната система - нефротоксичност (нирков колика, интерстициален нефрит, голяма некроза).

Инси симптомите могат да включват депресия, сърдечносъдова рояла и уроженния нирок.

В случай на предозиране необходимостта от лекарство е полезна. Пациентите трябва да бъдат доставени на проклятие, вероятно поради ранни симптоми на предозиране. Симптомите могат да бъдат прекъснати от нутотизъм и блус или може да не отразяват тежестта на предозиране или дразнене на органите. Шлака rozglyanuti líkuvannya vostoyanim vugіllyam, твърди nadmіrna доза парацетамол Була, взети от mezhina 1 година. Концентрация на парацетамол в кръвната плазма след 4 часа след 4-годишна употреба след приемането му (по-ранни концентрации са извън обсега). N-ацетилцистеинът може да се оцветява с 24-годишна възраст за парацетамол и максималният максимален ефект се постига за 8 години. Ефективността на антидот rzzko пзница pіslya tsogo час. Ако е необходимо, на пациента трябва да се приложи N-ацетилцистеин вътрешно и той ще види промяна в дозите. В случай на наблюдение на конфликти, е възможно да се използва устно метион устно като алтернатива на viddalenichnyh области позата lykarnyuyu.

Líkuvannya patsínntív іz seryoznim porushennyam функции на училището след 24 години pіslya за следващия случай децата на ден, за да видите специалист на líkuvannya otruєn abo pechnіnki.

Симптоми: главоболие (може да е симптом на артериална хипертония), судми, палпитация, видчуття сърфеного сърцебиене, блуване. Признаците на тежко предозиране с fen_lefrin включват хемодинамична безсъние и серозна судинну липса на пригнинен дихания.

Терапиите включват ранна трахана сланка, а също и симптоматична и симптоматична и влизат. Хипертоничните ефекти могат да бъдат облизани от допълнителни блокери на алфа рецептори.

Предозиране със симптомиаскорбинова киселина включват: nudot, blyuvannya, тук и там в животни, sverbіzh, visipannya на училища, pidvishchennya slyvlivost и tsilennya povíchnih mozhlivih реакции, описани в p. „Реакции на побой, които могат да се извършват в склада на аскорбинова киселина”.

Когато trivalent zasosuvanní при високи дози, че е възможно да се признаенен острален апарат pдshlunkovo ​​ol zolozi (хипергликемия, гликозурия), че neobhidno kontroyuvati function функция; росвиток цистит; ускоряване създаването на камъни (урати, оксалати).

Когато zasosuvannі аскорбинови киселини и doznon ponad 1 г в допълнение към mozheve обвързани с обвивката на тревата тракта, zagolchenny Szjokok'yanoy болезнено, добре е известно, че лекарството се препоръчва. Свързването със стимулантна инфузия на аскорбинова киселина и установяването на кортикостероиди и хормони при високи дози трябва да се контролира при високи дози и на нивото на артериалната скоба.

Likuvannya: promivannya shnunka, pitne pitna, пристигане на активни вещества или сорбенти, симптоматична терапия.

Печеливши реакции

Закопчаване на препарата на грешен и се окаже, че е лицензиран в дъното на vikadnenya предубедени реакция.

От страна на кръвообращението и лимфната система: анемия, сулфемоглобенемия и метхемоглобемия (цианоза, болки в гърба, болки в сърцето), хемолитична анемия. В случай на тривиална профилактика в дози, тя е терапевтично активна, аптерична анемия, панцитопения, тромбоцитопения, тромбоцитопения, може да причини носови кървене / абдоминално кървене, ясни, синергични, левкопеници и т.н.

От страна на системата, анафилаксия, реакции токсична епидермална некролиза (синдром на Лайела), анафилактичен шок.

От страна на нерва, вертиго (главата)

От страна на органа: към окото: много добро, където се вижда pech, а не на първата, скъпа, гострическа глаукома.

От страна на сърцето судно система: тахикардия, брадикардия, бяло сърце, задишка, силна сърцебиене, повдигане на артерията, аритмия.

От страна на тревната система: печения, нудот, блуване, дяреа, втрута апетиту, бил в епигастрия.

От страна на хепато-билиарната система: Порушение на функциите на печинките, повръщане на активността на печенините ензими в кръвта, обикновено като правило, без развиване на жовтианици, хепатонекроза (доза-ефект).

От страна на ендокринната система: gopoglíkemíya, можете да rozvitok gípoglíkemíchno Komи Коми.

От страна на sechovidnoі система: zatrimka sechі, udrudnennya sechovidílennya.

От страна на системата: бронхоспазъм при деца, chutlivy на аспирин и на други рафинерии.

Реакции, какъвто може да бъде натрупване на склад в склада на лекарството аскорбинова киселина

От страна на сехидиума система: ушна възли на гломерулния апарат, кристален, ниркова дефицит.

От страна на шкир: екзема.

От страна на ендокринната система: прекъсване на синтеза на гликогена чак до началото на диабета.

От страна на сърдечната система: дистрофия миокарду.

От страна на хемопоетичната система: тромбоцитоза, хиперпротромална тромбоза, тромботична, еритроцитопения, неутрофилна левкоцитоза.

От страна на нервната система: счупване на леглото, виждайки топлината, pvtvishchena vtomuvanist.

От страна на ръба на recovin: porushennya на ръба на цинк, mіdі.

Термин придатност

Омъжи се за збериняня

опаковане

Категория категория

Virobnik

Мистезнаходжение на виброниката, че його адресите мисислава проваждане

Exeter Road, Rafton, Brownton, Devon, EX33 2DL, UK.

Vicks Active ExpectoMed

Производител: Teva (Teva) Израел

ATC код: R05CB01

Форма на продукта: Твърди дозирани форми. Таблетки.

Общи характеристики. Съставки:

Една ефервесцентна таблетка съдържа активното вещество: ацетилцистеин 200 mg или 600 mg
помощни вещества: безводна лимонена киселина 843.03 / 648.99 mg, натриев бикарбонат 695.64 / 548.72 mg, аромат на лимон 100.00 / 100.00 mg, адипинова киселина 100.00 / 41.82 mg, адипинова киселина глоба 20,00 / 20,00 mg, повидон 21,33 / 20,47 mg, аспартам 20,00 / 20,00 mg.

Описание: Бяло или бяло с жълтеникав оттенък, кръгли плоски таблетки с миризма на лимон. От едната страна на рисковото хапче.

Фармакологични свойства:

Фармакодинамика. Ацетилцистеинът проявява секретолитични и секретомоторни действия в областта на бронхиалния тракт. Разрежда слюнката, увеличавайки нейния обем, улеснява отделянето му. Запазва активността си при наличие на гнойна храчка.
Механизмът на действие се основава на способността на ацетилцистеин сулфхидрилните групи да разрушават дисулфидните връзки на киселите мукополизахариди на храчките, което води до деполяризация на мукопротеините и намаляване на вискозитета на слузта.
Той насърчава увеличаването на синтеза на глутатион, който е важен антиоксидант фактор за вътреклетъчната защита и осигурява поддържането на функционалната активност и морфологичната цялост на клетката, което, в частност, обяснява неговата ефективност като антидот при парацетамолно отравяне.
Поради способността на сулфхидрилната група да неутрализира електрофилните окислителни токсини, ацетилцистеинът има антиоксидантно действие.
Има също така известно противовъзпалително действие (поради потискане на образуването на свободни радикали и активни кислородсъдържащи вещества, отговорни за развитието на възпаление в белодробната тъкан).

Фармакокинетика. Когато се прилага, ацетилцистеинът се абсорбира добре от стомашно-чревния тракт. Тя е изложена до голяма степен на ефекта "първи проход" през черния дроб, се метаболизира до образуване на цистеин, диацетилцистеин, цистин и различни дисулфиди, което намалява бионаличността до 10%. Максималната концентрация на ацетилцистеин в кръвната плазма се достига след 1-3 часа, при пациенти с нарушена чернодробна функция - след 8 часа.
Терапевтичният ефект се наблюдава след 30-90 минути и продължава 2-4 часа.
Екскретира се главно чрез бъбреците като неактивни метаболити, малка част се екскретира непроменена с изпражненията.
Преминава през плацентарната бариера, натрупва се в околоплодната течност.

Показания за употреба:

Заболявания на дихателната система и състоянието, придружени от образуването на вискозно трудно отделяне на мукопурулентна храчка:
• остър и хроничен бронхит;
• трахеит, дължащ се на бактериална и / или вирусна инфекция;
• бронхиолит;
• пневмония;
• бронхиална астма;
• бронхиектазии;
• ателектаза, дължаща се на запушване на слизестата тапа на бронхите;
• кистозна фиброза (като част от комбинирана терапия);
• отстраняване на вискозни секрети от дихателните пътища при посттравматични и следоперативни състояния;
• катарален и гноен отит, синузит, синузит (улесняващ секрецията на секрета).
Лекарството се използва при лечение на предозиране с парацетамол.

Дозировка и приложение:

Вътре, след хранене, предварително разтварянето на ефервесцентните таблетки в чаша вода. Ефервесцентните таблетки трябва да се вземат веднага след разтваряне.
Обикновено се препоръчват следните дозировки:
Ефервесцентни таблетки 600 mg
възрастни и тийнейджъри над 14 години: 7 ефервесцентни таблетки 2 пъти дневно или 1 ефервесцентна таблетка 1 път на ден (600 mg ацетилцистеин на ден).
Ефервесцентни таблетки 200 mg

• възрастни и юноши над 14 години: 1 ефервесцентна таблетка 2-3 пъти дневно (400-600 mg ацетилцистеин на ден);
• деца на възраст от 6 до 14 години: 1 ефервесцентна таблетка 2 пъти дневно (400 mg ацетилцистеин на ден);
• деца на възраст от 2 до 6 години: 7 ефервесцентни таблетки 2-3 пъти дневно (200-300 mg ацетилцистеин на ден).
Лечение на муковисцидоза: - деца над 6 години: 1 ефервесцентна таблетка 3 пъти дневно (600 mg ацетилцистеин на ден); - деца на възраст от 2 до 6 години: 7 ефервесцентни таблетки 4 пъти дневно (400 mg ацетилцистеин на ден).
Продължителността на приложение зависи от характеристиките на заболяването. При лечение на хроничен бронхит и кистозна фиброза лечението може да бъде продължително (до няколко месеца).

Функции на приложението:

Когато се използва лекарството при пациенти с бронхиална астма, е необходимо да се осигури дренирането на храчки, комбинирано с приемане на бронходилататори.
По време на периода на употреба на лекарството се препоръчва пациентите да консумират много течност, която подкрепя секретолитичното действие на лекарството.
Когато се използва лекарството, е необходимо да се използват стъклени изделия, да се избягва контакт на лекарството с метал, каучук, кислород и лесно окисляващи вещества.
Всяка ефервесцентна таблетка съдържа 20 mg аспартам (еквивалентно на 11,2 mg фенилаланин), в резултат на което лекарството не може да се използва при пациенти с фенилкетонурия.

Странични ефекти:

От страна на храносмилателната система: рядко - киселини, гадене, повръщане, диария, усещане за пълнота в стомаха; кръвоизлив, частично свързан с реакции на свръхчувствителност.
Алергични реакции: много рядко - кожен обрив, сърбеж, уртикария, тахикардия, понижаване на кръвното налягане, бронхоспазъм (главно при пациенти с бронхиална хиперреактивност).
Други: рядко - главоболие, кървене от носа, ринорея, шум в ушите, сънливост, стоматит, треска.
Ако имате нежелани странични ефекти, трябва да се консултирате с лекар.

Взаимодействие с други лекарства:

С едновременното използване на ацетилцистеин и антитусивни средства може да се увеличи стагнацията на храчките поради потискане на кашличния рефлекс, поради което такова комбинирано лечение трябва да се извършва само под пряко медицинско наблюдение.
Има данни, че тиоловата група на ацетилцистеин може да неутрализира активността на някои антибиотици (амфотерицин В, ампицилин, тетрациклини, с изключение на доксициклин, полусинтетични пеницилини, цефалоспорини, аминогликозиди). Поради това е препоръчително тези антибиотици да се приемат през устата 2 часа след приема на ацетилцистеин.
Установено е също, че антибиотици като амоксицилин, доксициклин, еритромицин, тиамфеникол, цефуроксим не взаимодействат с ацетилцистеин.
Има съобщения, че едновременната употреба на ацетилцистеин и нитроглицерин може да доведе до повишено съдоразширяващо действие на последното и намаляване на тромбоцитната агрегация.
Ацетилцистеинът намалява хепатотоксичния ефект на парацетамола.

Противопоказания:

• известна свръхчувствителност към ацетилцистеин или други съставки на готовата лекарствена форма;
• бременност, кърмене;
• язвена болест и язва на дванадесетопръстника в острата фаза;
• фенилкетонурия;
• деца до 14 години (за таблетки от 600 mg);
• деца до 2 години (за таблетки 200 mg).
С грижа
Ацетилцистеинът се използва с повишено внимание при пациенти с бронхиална астма, заболявания на черния дроб, бъбреци, дисфункция на надбъбречните жлези, варицели на хранопровода, при лица, склонни към белодробен кръвоизлив, хемоптиза, фенилкетонурия, артериална хипотония.

предозиране:

Към днешна дата не са описани случаи на предозиране с препарати на ацетилцистеин, когато се прилагат орално. При доза от 500 mg / kg ацетилцистеинът не предизвиква симптоми на отравяне. Теоретично е възможно: диария, киселини, гадене, повръщане, стомашни болки.
Лечение: симптоматично.

Условия за съхранение:

Срок на годност 2 години. Да не се използва след изтичане на срока на годност, отпечатан на опаковката! На сухо място, при температура не по-висока от 25 ° С. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място!

Условия за почивка:

Опаковка:

Ефервесцентни таблетки 200 mg или 600 mg.
На 10 или 20 таблетки в пластмасов цилиндричен корпус, запушен с пластмасова запушалка с подвижен пръстен за контрол на отварянето.
На 1 или 2 контейнера заедно с инструкцията за приложение в картонена опаковка.